Home Kategorie Życie Szwecja rozpoczyna „szybką debatę ws. przyłączenia do NATO”.

Szwecja rozpoczyna „szybką debatę ws. przyłączenia do NATO”.

Szwecja rozpoczyna „szybką debatę ws. przyłączenia do NATO”.

Sekretarz Szwedzkiej Partii Socjaldemokratycznej, Tobias Baudin, w rozmowie z agencją TT, że wszyscy politycy w kraju będą dyskutować sprawę dołączenia do NATO.

Debata ma odbyć się „szybko”, a dyskusja na ten temat miałaby zakończyć się  najpóźniej do lata. Biorąc pod uwagę ile trwają takie debaty, to jest to naprawdę szybko.

W poniedziałek „Time” opublikował artykuł, z którego wynika, że do końca lata Finlandia i Szwecja mogą zostać członkami NATO. Na początku lata miałyby z tą propozycją wystąpić Helsinki, a następnie Sztokholm. To był by prawdziwy cios dla Rosji.

– „To jest częściowo skierowane do polityków zajmujących stanowiska z wyborów, częściowo do członków partii zainteresowanych kwestiami bezpieczeństwa, tak abyśmy zyskali szerokie zrozumienie tego, co stało się w naszym regionie i uzyskali aktualne informacje o wadach i zaletach naszego obecnego stanowiska w kwestii polityki bezpieczeństwa” – stwierdził Baudin.

Faktem jest to, że finalną decyzję ws. tego czy zmienić stanowisko partii wobec członkostwa w NATO ma podjąć komitet partii, to jednak zastanawiając się nad tym, dochodzimy do wniosku, że raczej pewne jest to, że Finlandia oraz Szwecja dołączą do NATO.

Pilne! Prawie cały Siewierodonieck jest pod ostrzałem. Grad pocisków spada na dzielnice miasta.

Źródło: Rp.pl

 

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
Oferta zakończona!
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja i przegląd od 79,99 zł w Wojtanowska Dental Clinic – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz