Home Kategorie News Pilne! Ukraińcy przygotowują się do ostatniej bitwy o Mariupol. „Czeka nas śmierć albo niewola”.
9.17K

Pilne! Ukraińcy przygotowują się do ostatniej bitwy o Mariupol. „Czeka nas śmierć albo niewola”.

Pilne! Ukraińcy przygotowują się do ostatniej bitwy o Mariupol. „Czeka nas śmierć albo niewola”.

Ukraińskie wojska przygotowują się do ostatniej bitwy o przejęcie kontroli nad portowym miastem Mariupol. Przyznają również, że kończy im się amunicja.

– „Pozostała nam tylko walka wręcz. Oznacza to dla części z nas śmierć, a dla pozostałych niewolę” – napisała w komunikacje Ukraińska formacja wojskowa. Wygląda na to, że chcą rzucić wszystko na jedną kartę.

Strategiczny port Ukrainy – Mariupol jest częściowo w rękach Rosjan. Walki o miasto od początku są niezwykle ciężkie. Niemal całe miasto zostało zrównane z ziemią. Mimo to żołnierze Ukrainy się nie poddają. Nadal dzielnie walczą. Teraz czeka ich, ostatni zryw.

– „Miasto jest zniszczone, zginęły dziesiątki tysięcy ludzi, a mimo to Rosjanie nie kończą swojej ofensywy” – mówił prezydent Zełenski.

– „Zrobiliśmy wszystko, co możliwe i co niemożliwe; w poniedziałek prawdopodobnie stoczymy ostatnią walkę, ponieważ nie mamy już amunicji” – przekazały wojska Ukrainy, które walczą w Mariupolu.

– „Nikt już nie chce z nami rozmawiać, zostaliśmy spisani na straty. (…) Pozostała nam tylko walka wręcz. Oznacza to dla części z nas śmierć, a dla pozostałych niewolę” – stwierdzili żołnierze szykujący się do ostatniej bitwy.

Pilne! Prawie cały Siewierodonieck jest pod ostrzałem. Grad pocisków spada na dzielnice miasta.

Źródło: RMF24.pl

Odchudzający masaż BOA
Odchudzający masaż BOA
49,99 zł
72,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż BOA – drenaż limfatyczny od 49,99 zł w Vitalift (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz