Home Kategorie Poruszające Zełenski: Mamy informacje o setkach zgwałconych dzieci. Mówił też o „katowaniu niemowląt”.

Zełenski: Mamy informacje o setkach zgwałconych dzieci. Mówił też o „katowaniu niemowląt”.

Zełenski: Mamy informacje o setkach zgwałconych dzieci. Mówił też o „katowaniu niemowląt”.

Wołodymyr Zełenski we wtorek zwrócił się do litewskich posłów. Prezydent Ukrainy dziękował za postawę Litwinów w obliczu wojny z Rosją. Przekazał też kolejne wstrząsające informacje o zbrodniach Rosjan.

We wtorek Zełenski przemawiał do posłów litewskiego parlamentu. W pierwszych słowach prezydent Ukrainy podziękował za otrzymaną pomoc, ale też to, że Litwini jako pierwsi postanowili zrezygnować z rosyjskich surowców.

– „Narodzie litewski, jestem wdzięczny, że mogę zwrócić się do Was. Byliście jednymi z pierwszych, którzy przyszli z pomocą Ukrainie” – zaczął Zełenski.

– „Drodzy Litwini, jesteśmy Wam wdzięczni, że jako pierwsi zrezygnowaliście z surowców rosyjskich. Wam się to udało. Tacy liderzy są potrzebni na całym kontynencie. Wszyscy powinni być zjednoczeni i pamiętać, do czego doprowadziła Rosja. Musimy doprowadzić, żeby Rosja wróciła do siebie, a zbrodniarze zostali osądzeni” – kontynuował.

– „Gdyby wszyscy w Europie postępowaliby tak jak Wy, nikt w Rosji nie odważyłby się tak postępować. UE przygotowuje kolejny pakiet sankcji na Rosję. I patrzymy, czy sankcje będą obejmowały ropę i gaz. Trzeba pokazać, jak wielka jest zbrodnia. Jak w takiej sytuacji można kupować rosyjskie surowce?” – pytał prezydent Ukrainy.

– „Ropa naftowa kupowana przez świat oznacza, że nie miał świadomości, do czego przygotowuje się Rosja. Te firmy, które nie wychodzą z Rosji, wysyłają sygnał do innych firm.”

Dalej Zełenski przedstawiło kolejne przerażające informacje dotyczące zbrodni Rosjan na Ukrainie.

– „Mamy informacje o setkach zgwałconych dzieci. To jest straszne, ale to jest prawda. To jest to, co rosyjscy żołnierze przynieśli ze sobą (…). Cały świat zapamiętał nazwę miasta Bucza, ale to tylko jeden z symboli zbrodni Federacji Rosyjskiej. Katowanie niemowląt to obraz rosyjskiego wojska, oto historia walki o rosyjski świat” – dodał.

Zełenski pytał, czy w obliczu rosyjskiej inwazji europejskie wartości nadal obowiązują, czy też nic nie znaczą, czy są tylko „częścią europejskiej spuścizny, a nie tym, co określa realia życia”. Dodał, że od odpowiedzi na to pytanie zależy teraz przyszłość Europy.

– „Wojna w Ukrainie postawiła pytanie o wartości, jakie leżą u podstaw Europy. Nie może ona się znajdować tylko w salach muzealnych. Wszystko zależy od nas i od tego zależy przyszłość Europy. Obwody Ukrainy są okupowane, prowadzone są postępowania dotyczące zbrodni rosyjskich, każdego dnia znajduje nowe groby” – podkreślił prezydent Ukrainy.

Pilne! Ukraińcy przygotowują się do ostatniej bitwy o Mariupol. „Czeka nas śmierć albo niewola”.

Źródło: PAP

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz