Home Kategorie News Atak chemiczny w Mariupolu. Dowódca pułku Azow przekazał nowe informacje.
4.02K

Atak chemiczny w Mariupolu. Dowódca pułku Azow przekazał nowe informacje.

Atak chemiczny w Mariupolu. Dowódca pułku Azow przekazał nowe informacje.

Andriej Biłecki, dowódca pułku Azow, który jako pierwszy przekazał informację o wykorzystaniu przez Rosjan trującej substancji w Mariupolu, w specjalnym nagraniu powiedział o skutkach ataku.

Wojsko rosyjskie w poniedziałek użyło trującej substancji nieznanego pochodzenia przeciwko ukraińskim żołnierzom i cywilom w Mariupolu. Pułkownik Azow dodał, że do przeprowadzenia ataku wykorzystano drona. Poszkodowani mieli problemy z oddychaniem i wykazywali problemy neurologiczne. Oficjalnie nie potwierdzono, aby okupanci zastosowali zakazaną prawem broń chemiczną.

Dowódca pułku Azow Andriej Biłecki opublikował nagranie w serwisie Telegram, w którym potwierdził, że w wyniku „ataku chemicznego” na fabrykę Azowstal, gdzie swoją bazę mają ukraińscy żołnierze, ranne zostały trzy osoby. Powiedział, że ich stan jest „zadowalający”.

– „Atak chemiczny na Mariupol oznacza tylko jedno: Rosjanie nie mogą zająć tego miasta i pokonać ukraińskich obrońców miasta. Nie mają innego wyjścia, jak używać masowo zakazanej broni” – tłumaczył.

Pilne! Białoruskie służby zaatakowały polskich żołnierzy.

Groupony na całe menu
Groupony na całe menu
6,00 zł
10,00 zł
Oferta zakończona!
Polska kuchnia: 7,50 zł za groupon wart 10 zł i więcej do wydania na całe menu w Bistro 14 w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz