Home Kategorie News „Planują serię zamachów w Rosji”. Wywiad wojskowy ostrzega.
5.82K

„Planują serię zamachów w Rosji”. Wywiad wojskowy ostrzega.

„Planują serię zamachów w Rosji”. Wywiad wojskowy ostrzega.

Szef ukraińskiego wywiadu ostrzegł, że planowana jest seria zamachów, włącznie z zaminowaniem i wysadzeniem w powietrze budynków mieszkalnych, szpitali i szkół. Mówił też o ataku rakietowym na Biełgorod i jedno z miast na Krymie.

Wojna na Ukrainie skupia się obecnie na wschodzie i południu. Działania Rosji według Ukraińców zaczęły nosić znamiona ataków terrorystycznych.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego gen. Kyryło Budanow podzielił się na Facebooku najnowszymi ustaleniami. Wynika z nich, że Rosja chce przeprowadzić na swoim terenie serię ataków terrorystycznych i zrzucić winę na Ukrainę.

– „Rosyjskie służby specjalne planują przeprowadzenie zamachów na obiekty mieszkalne i użyteczności publicznej na terytorium Rosji, aby oskarżyć o to Ukrainę i wywołać antyukraińską histerię” – poinformował na Facebooku szef ukraińskiego wywiadu wojskowego generał Kyryło Budanow.

Budanow dodał, że ataki mogą zostać przedstawione jako „zemsta Ukraińców za Buczę i Kramatorsk” i posłużyć jako „uzasadnienie dalszych okrucieństw wobec narodu ukraińskiego”.

– „Bardzo symbolicznie wygląda to, że rządy Putina w Rosji rozpoczęły się od ataków terrorystycznych w stylu KGB na wielopiętrowe budynki mieszkalne, co posłużyło jako pretekst do najazdu na Czeczenię. A teraz jest możliwe, że te rządy zakończą się w podobny sposób” – stwierdził Budanow.

Szef ukraińskiego wywiadu dodał, że rosyjskie władze od kilku dni próbują wywołać w społeczeństwie „antyukraińską histerię”.

– „W obwodzie biełgorodzkim i kurskim przygotowuje się okopy, mówi się o wyimaginowanej ofensywie ukraińskich batalionów ochotniczych i grup dywersyjnych” – wskazał Budanow.

PILNE! Atak w Nowym Jorku. Jest wielu rannych.

Jazda sportowym autem
Jazda sportowym autem
199,00 zł
249,00 zł
103 dni
do końca oferty!
Jazda sportowym autem po torze wyścigowym od 199 zł z Super-Cars.pl - wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz