Home Kategorie News Kolejna rewolucja w podatkach. Nowe zasady od 1 lipca.
1.94K

Kolejna rewolucja w podatkach. Nowe zasady od 1 lipca.

Kolejna rewolucja w podatkach. Nowe zasady od 1 lipca.

Wiceminister finansów Artur Soboń przekazał informację o planowanych zmianach w polskim systemie podatkowym. Największą nowością będzie możliwość ponownego wyboru sposobu rozliczania przed przedsiębiorców.

Polski Ład wywołał spore zamieszanie w systemie podatkowym. Teraz rządzący chcą uporządkować przepisy. Artur Soboń już na początku kwietnia mówił o możliwości ponownego wyboru formy opodatkowania przez przedsiębiorców.

Wiceminister zakomunikował, że najważniejsza poprawiona zmiana to możliwość ponownego wyboru sposobu rozliczania się przedsiębiorców.

– „Zależy nam, by w ostatnim terminie kwietniowym Sejmu rozpocząć prace parlamentarne nad projektem zmian w podatkach” – dodał Soboń.

Artur Soboń podsumował konsultacje społeczne projektu zmian w podatkach.

– „Ten projekt ma znaczenie, bo dotyczy 25 mln podatników, czyli tych, co opłacają w Polsce podatki jako osoby fizyczne, ale i przedsiębiorców, bo przygotowaliśmy do nich ofertę, która oznacza obniżkę podatków. Chcielibyśmy, aby te zmiany obowiązywały w zeznaniu rocznym od 1 stycznia 2022 r., a w zaliczkach – od 1 lipca 2022 r.” – powiedział wiceminister finansów.

– „Czas konsultacji zmian w podatkach był krótki, ale wykorzystaliśmy go w sposób maksymalnie możliwy; spotkaliśmy się ze wszystkimi interesariuszami, z którymi powinniśmy rozmawiać” – dodał.

Soboń mówił także o krótkim okresie konsultacji społecznych projektu.

– „Czas konsultacji zmian w podatkach był krótki. Zdaję sobie sprawę, że byłoby dobrze, gdyby okres na zbieranie uwag i dyskusję był dłuższy, ale wykorzystaliśmy go w sposób maksymalnie możliwy, to jest spotkaliśmy się ze wszystkim interesariuszami, z którymi powinniśmy rozmawiać” – stwierdził wiceminister finansów.

Aleksiej Byczkow miał zgwałcić niemowlę. Film trafił do sieci. „Oto rosyjskie wojsko”.

eKurs: Specjalista ds. dietetyki
eKurs: Specjalista ds. dietetyki
99,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Specjalista ds. dietetyki i planowania żywienia z MEN za 99 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz