Home Kategorie News Putin rozpoczyna atak. Chce zniszczyć dwa najważniejsze przyczółki Ukrainy.
4.05K

Putin rozpoczyna atak. Chce zniszczyć dwa najważniejsze przyczółki Ukrainy.

Putin rozpoczyna atak. Chce zniszczyć dwa najważniejsze przyczółki Ukrainy.

Rosja rozpoczęła ofensywę niedaleko kombinatu metalurgicznego Azowstal oraz portu morskiego, czyli dwóch najważniejszych przyczółków sił ukraińskich w oblężonym Mariupolu.

Rosja cały czas bombarduje Mariupol na południowym-wschodzie Ukrainy i rozpoczyna ofensywę niedaleko kombinatu metalurgicznego Azowstal i portu – przekazał w środę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Port w południowo-zachodniej części miasta oraz zakłady metalurgiczne Azowstal na wschodzie są dwoma najważniejszymi przyczółkami ukraińskiej armii w oblężonym Mariupolu.

W najnowszym komunikacie Sztabu Generalnego ukraińskiej armii napisano również, że siły rosyjskie w dalszym ciągu atakują infrastrukturę cywilną w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy oraz w obwodzie zaporoskim na południu kraju.

– „W ciągu ostatnich 24 godzin obrońcy Ukrainy odparli sześć rosyjskich ataków, zniszczyli dwa pojazdy i trzy systemy artyleryjskie nieprzyjaciela w obwodach ługańskim i donieckim na wschodzie kraju. Siły powietrzne zestrzeliły natomiast rosyjski samolot szturmowy Su-25” – dodano w komunikacie.

Kolejne kuriozalne wystąpienie Władimira Putina. Zapowiada osiągnięcie „szlachetnych celów” na Ukrainie.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz