Home Kategorie News Putin rozpoczyna atak. Chce zniszczyć dwa najważniejsze przyczółki Ukrainy.
4.07K

Putin rozpoczyna atak. Chce zniszczyć dwa najważniejsze przyczółki Ukrainy.

Putin rozpoczyna atak. Chce zniszczyć dwa najważniejsze przyczółki Ukrainy.

Rosja rozpoczęła ofensywę niedaleko kombinatu metalurgicznego Azowstal oraz portu morskiego, czyli dwóch najważniejszych przyczółków sił ukraińskich w oblężonym Mariupolu.

Rosja cały czas bombarduje Mariupol na południowym-wschodzie Ukrainy i rozpoczyna ofensywę niedaleko kombinatu metalurgicznego Azowstal i portu – przekazał w środę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Port w południowo-zachodniej części miasta oraz zakłady metalurgiczne Azowstal na wschodzie są dwoma najważniejszymi przyczółkami ukraińskiej armii w oblężonym Mariupolu.

W najnowszym komunikacie Sztabu Generalnego ukraińskiej armii napisano również, że siły rosyjskie w dalszym ciągu atakują infrastrukturę cywilną w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy oraz w obwodzie zaporoskim na południu kraju.

– „W ciągu ostatnich 24 godzin obrońcy Ukrainy odparli sześć rosyjskich ataków, zniszczyli dwa pojazdy i trzy systemy artyleryjskie nieprzyjaciela w obwodach ługańskim i donieckim na wschodzie kraju. Siły powietrzne zestrzeliły natomiast rosyjski samolot szturmowy Su-25” – dodano w komunikacie.

Kolejne kuriozalne wystąpienie Władimira Putina. Zapowiada osiągnięcie „szlachetnych celów” na Ukrainie.

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
Oferta zakończona!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz