Home Kategorie Poruszające Przeżyła Hitlera i Stalina. 93-latka z bronią w ręku chce bronić Ukrainy.

Przeżyła Hitlera i Stalina. 93-latka z bronią w ręku chce bronić Ukrainy.

93-letnia historyczka Ołena Łuhowa chwyciła za broń i deklaruje udział w walce z Rosjanami. Jak podaje Ukraińska Prawda, kobieta o inwazji Rosji dowiedziała się dopiero 1 kwietnia. Rodzina wcześniej jej nie informowała w obawie o pogorszenie stanu zdrowia.

93-letnia Ołena Łuhowa, historyczka z Kijowa, dopiero 1 kwietnia dowiedziała się o agresji Rosji na jej kraj. Jak podaje Ukraińska Prawda, rodzina kobiety ukrywała przed nią fakty o wojnie, aby nie pogorszyć jej stanu zdrowia. Łuhowa dowiedziała się o wszystkim z opóźnieniem, ale od razu zadeklarowała chęć walki o Ukrainę.

Przez 33 dni rodzina seniorki robiła wszystko, aby ta nie dowiedziała się o inwazji. Nie puszczano jej telewizji i radia. Pouczono też jej znajomych, aby w bezpośrednich rozmowach unikali wojennych tematów.

– „Jestem oburzona, że próbowali ukryć przede mną prawdę. Prawda jest najlepszym lekarstwem, ukrywanie jej to grzech” – komentowała Łuhowa w rozmowie z Ukraińską Prawdą.

Podczas odwiedzin rodzinnych seniorka pozowała do zdjęcia z karabinem automatycznym. Podkreśliła, że to najlepsze w ostatnim czasie, co jej się przytrafiło i w pełni oddaje jej stan ducha.

Obecnie Łuhowa na bieżąco śledzi wiadomości z frontu i nie kryje oburzenia skalą rosyjskich zbrodni. Dodała, że nawet podczas niemieckiej okupacji Kijowa w czasie II wojny światowej naziści nie byli aż tak okrutni.

– „Chciałabym, żeby w moje 94. urodziny Ukraińcy wygrali z rosyjską inwazją” – dodała.

Aleksiej Byczkow miał zgwałcić niemowlę. Film trafił do sieci. „Oto rosyjskie wojsko”.

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
15,99 zł
19,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz