Home Kategorie Ludzie Zełenski pokazał, jak obecnie mieszka. Do sieci trafiło nagranie.

Zełenski pokazał, jak obecnie mieszka. Do sieci trafiło nagranie.

Zełenski pokazał, jak obecnie mieszka. Do sieci trafiło nagranie.

Dziennikarze magazynu „60 Minutes” odwiedzili prezydenta Ukrainy w centrum dowodzenia, gdzie od 24 mieszka z ludźmi odpowiedzialnymi za Ukrainę.

Kijów był głównym celem rosyjskiej inwazji. Wojska agresora chciały zająć stolicę w ciągu kilku dni. Wokół Kijowa doszło jednak do zażartych walk, które Rosjanie ostatecznie przegrali. Wycofali się i skierowali na wschód Ukrainy.

Przez cały ten czas wraz z najbliższymi pracownikami w Kijowie przebywa Wołodymyr Zełenski. Jeszcze na początku wojny dostał propozycję od Amerykanów, którzy chcieli go ewakuować. Ten jednak nie miał zamiaru opuszczać miasta.

Dziennikarze programu „60 Minutes” spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w zaciemnionych korytarzach jego centrum dowodzenia w Kijowie. Zełenski i jego personel mieszkają w tej fortecy od ponad miesiąca.

– „Gdy Zełenski powiedział swoim ludziom, że odmówił ucieczki, Ukraina odmówiła upadku. Przywódcy nieczęsto stają się legendami, ale przez te prawie siedem tygodni ten 44-letni były komik zainspirował swój kraj do przeciwstawienia się przeważającej sile Rosji” – podkreśla CBSnews.

Centrum dowodzenia Zełenskiego to forteca pełna żołnierzy, karabinów maszynowych, min, materiałów wybuchowych i nie tylko. Prezydent pokazał budynek pełny zaciemnionych korytarzy, uzbrojonej ochrony. Zełenski mówił, że jego naród przelał już wiele krwi.

– „Nasi strażnicy są zaniepokojeni, ponieważ może nastąpić nalot. Ale kiedy otrzymamy sygnał ewakuacyjny, schodzimy na dół” – powiedział prezydent Ukrainy.

Zełenski wytłumaczył rodzinie, że nie może ruszyć się z Kijowa. Powtarzał, że nawet gdyby nie był prezydentem i tak zostałby w stolicy Ukrainy. Zełenski stanowczo podkreślił także, że nie uzna Krymu jako rosyjskiego terytorium.

– „Gdybyśmy byli gotowi oddać jakąś część naszego terytorium, nie byłoby wojny. Wiem dokładnie, co musi się stać, byśmy mogli powiedzieć: wygraliśmy. Ale nie chcę o tym jeszcze mówić” – dodał.

Przeżyła Hitlera i Stalina. 93-latka z bronią w ręku chce bronić Ukrainy.

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz