Home Kategorie Życie Ukraińcy wpadli na szatański pomysł. Rosjanie zaniemówią.
2.62K

Ukraińcy wpadli na szatański pomysł. Rosjanie zaniemówią.

Ukraińcy wpadli na szatański pomysł. Rosjanie zaniemówią.

Ukraińska Poczta wydała serię kopert i znaczków z wizerunkiem obrońców Wyspy Węży. Każdy wysłany z Ukrainy do Rosji list będzie mieć jednoznaczną wiadomość dla odbiorcy.

Półtora miesiąca po rozpoczęciu wojny przez Rosję Ukraińska Poczta wydała nowe znaczki z wyraźnym przesłaniem do agresorów. Widać na nim ukraińskiego żołnierza pokazującego środkowy palec okrętowi wojennemu.

Specjalny znaczek również przedstawia zarys Wyspy Węży na Morzu Czarnym. Koperta zawiera też słynne na cały świat zdanie wypowiedziane przez ukraińskiego żołnierza na początku wojny – „Rosyjski okręcie wojenny, pier*ol się”.

Słowa te wypowiedział oficer ukraińskiej straży granicznej, gdy rosyjski okręt wojenny wezwał garnizon na Wyspie Węży do poddania się. Roman Hrybow stał się bohaterem narodowym. Od tamtego momentu hasło pojawia się na plakatach, koszulkach i innych pamiątkach w całym kraju.

Początkowo myślano, że Rosjanie spełnili swoją groźbę i zabili wszystkich obrońców wyspy. Okazało się jednak, że Ukraińcy trafili do rosyjskiej niewoli, z której zostali uwolnieni przy okazji wymiany jeńców wojennych.

Znaczki zostały wydane w dwóch wersjach: jedna na rynek krajowy, a druga dla zagranicy. Pierwsze specjalne koperty ze znaczkami zostały podpisane przez Hrybowa i pocztmistrza generalnego Ihora Smylińskiego w głównym urzędzie pocztowym w Kijowie.

Przeżyła Hitlera i Stalina. 93-latka z bronią w ręku chce bronić Ukrainy.

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
95,99 zł
119,99 zł
Oferta zakończona!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz