Home Kategorie Życie Niepokojące słowa doradcy Zełenskiego. „Następna jest Polska”.
8.97K

Niepokojące słowa doradcy Zełenskiego. „Następna jest Polska”.

Niepokojące słowa doradcy Zełenskiego. „Następna jest Polska”.

Mychajło Podolak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Urakina udzielił ostatnio wywiadu. Poruszył w nim m.in. temat Polski i Rosji.

Podolak rozmawiał z dziennikarzami Onetu. Polityk został poproszony o komentarz dotyczący ostatnich wypowiedzi przedstawicieli Kremla wobec Polski.

Dopytywany o to, czy Rosja mogłaby podjąć działania militarne wobec kraju członkowskiego NATO, doradca prezydenta Ukrainy odpowiedział m.in., że „Rosja to kraj nieprzewidywalny”.

– „Nie opiera się na analizie, lecz na emocjach, w tym na nienawiści, która jest ich główną motywacją” – stwierdził.

Jego zdaniem także „trzeba zrozumieć, że Rosja nienawidzi dziś Ukrainy na bardzo, bardzo głębokim poziomie”.

– „Upokorzyliśmy ich. Od 20 lat udowadniają, że są militarnym potworem, którego każdy powinien się bać. A my od tylu dni udowadniamy, że nie są militarnym potworem, ale po prostu szalonym krajem. Następna na ich skali nienawiści jest Polska” – powiedział Onetowi.

Podolak stwierdził też, że dla Ukrainy „Polska jest fantastycznym krajem”.

– „To nasz największy partner i przyjaciel. Polska broni nas na globalnych platformach, niesie silną pomoc humanitarną, przyjmuje naszych obywateli ukrywających się przed wojną. Polska to nie tylko partner, ale znacznie więcej. I oczywiście to bardzo irytuje Rosję” – zauważył.

Według polityka, Rosja pokazała w trwającej wojnie, że nie potrafi przeprowadzić poprawnych analiz. Zauważył, że ten kraj zgormadził ogromne ilości sprzętu militarnego i wojska.

– „Podczas gdy niektóre inne kraje, w tym członkowie NATO, wciąż boją się sprowokować Rosję, Polska stoi przy nas i reaguje ostro. To jest bardzo ważne. A NATO zachowuje się bardzo dziwnie, bo już trwa wojna, która jest częścią III wojny światowej” – ocenił.

Podolak zaznaczył również, że Ukraińcy „nigdy nie pogodzą się” z państwem zarządzanym przez Putina.

– „Zawsze będziemy ich nienawidzić, bo dziś nasze dzieci chowają się w piwnicach, a oni się z tego śmieją, 70 proc. uważa, że ​​te dzieci nadal trzeba bombardować. Nie jesteśmy jednym narodem i nigdy nie byliśmy. Historycznie zawsze będziemy na różnych biegunach” – podkreślił Mychajło Podola.

Szokujące słowa żony rosyjskiego żołnierza. Ukraińcy przechwycili rozmowę.

Źródło: Onet

Pakiet zabiegów wyszczuplających
Pakiet zabiegów wyszczuplających
80,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiet zabiegów na wybranych urządzeniach modelujących sylwetkę od 100 zł w FitDanceFun Beauty w Bydgoszcz

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz