Home Kategorie News PILNE! Rosyjski gaz zostaje w Polsce. Posłowie przeciwko zaostrzeniu sankcji.

PILNE! Rosyjski gaz zostaje w Polsce. Posłowie przeciwko zaostrzeniu sankcji.

PILNE! Rosyjski gaz zostaje w Polsce. Posłowie przeciwko zaostrzeniu sankcji.

Posłowie nie zgodzili się wprowadzić zakazu importu gazu LPG z Rosji. Według Jacka Sasina, taki zakaz pozbawiłby kierowców „możliwości tankowania tańszego paliwa”.

13 kwietnia Sejm zajął się poprawkami Senatu do ustawy mającej m.in. ograniczyć import z Rosji surowców energetycznych. Rządzący nie okazali się jednak zbyt radykalni i zostawili w ustawie furtkę.

Do ustawy dotyczącej sankcji Senat wniósł niemal 30 poprawek. Jedna z nich zakładała, że na listę towarów zakazanych powinien być też wpisany gaz LPG. Ten krok dla Sejmu okazał się jednak zbyt radykalny.

– „Mimo że jesteśmy za sankcjami, uważamy, że ta poprawka jest poprawką złą i szkodliwą Gdyby została teraz przyjęta, 3,5 mln Polaków pozbawionych byłoby możliwości tankowania tańszego paliwa” – przekonywał z sejmowej mównicy Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Uznał, że decyzja uderzyłaby szczególnie w polskich kierowców, gdyż 65% gazu LPG sprowadzana jest z Rosji. Zakaz wywołałby ogromny wzrost ceny tego paliwa. Sasin twierdził, że decyzję taką będzie można podjąć za kilka miesięcy, gdy Polska rozszerzy własne możliwości produkcji tego paliwa i zdobędzie nowych dostawców.

– „Pracujemy nad tym, aby, jak najszybciej usunąć ten komponent rosyjski z importu” – dodał wicepremier Sasin.

Obiecał, że do końca roku sprawa importu rosyjskich surowców energetycznych powinna być załatwiona.

Za odrzuceniem poprawki zagłosowało 225 posłów PiS, 3 z Konfederacji, Zbigniew Girzyński z koła Polskie Sprawy i poseł niezrzeszony, Łukasz Mejza. Opozycja od razu zarzuciła rządzącym hipokryzję.

Niepokojące słowa doradcy Zełenskiego. „Następna jest Polska”.

Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
99,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz