Home Kategorie Życie Rosja stawia żądania… Wikipedii. Nie podoba im się artykuł o Putinie i ataku na Ukrainę.
4.43K

Rosja stawia żądania… Wikipedii. Nie podoba im się artykuł o Putinie i ataku na Ukrainę.

Rosja stawia żądania… Wikipedii. Nie podoba im się artykuł o Putinie i ataku na Ukrainę.

Roskomnadzor ma poważne zastrzeżenia do treści artykułu o Władimirze Putinie, jaki znajdziemy na Wikipedii. Rosjanom nie podobają się w szczególności informacje na temat „inwazji na Ukrainie” i żądają zmiany.

Wikipedia podpadła rosyjskiemu organowi odpowiedzialnemu za monitorowanie, kontrolowanie i cenzurowanie rosyjskich środków przekazu masowego – Roskomnadzorowi. Wszystko przez treści w artykule dotyczącym Władimira Putina.

Zgodnie z treścią oświadczenia Roskomnadzoru, materiały informacyjne o rosyjskim ataku na Ukrainę mają rzekomo zawierać „nieścisłe informacje o celach i formie specjalnej operacji wojskowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w celu ochrony Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej”.

Według Wikipedii, teraz w Rosji zakazane są także artykuły dotyczące: bitwy o Kijów (2022), zbrodni wojennych podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ostrzału szpitala w Mariupolu, zniszczenie Teatru Mariupol (2022) oraz masakry w Buczy.

Od 1 marca RKN trzykrotnie wysłał do Wikipedii zawiadomienia o konieczności usunięcia zakazanych w Rosji informacji, które w tym czasie dotyczyły opisu jej działań na Ukrainie. Według Prokuratury Generalnej informacje były nierzetelne, bo „promowały wyłącznie antyrosyjską interpretację wydarzeń”.

31 RKN poinformował, że „w stosunku do portalu internetowego Wikipedia zostanie sporządzony protokół administracyjny, zgodnie z którym może zostać nałożona grzywna do 4 mln rubli”.

Przeżyła Hitlera i Stalina. 93-latka z bronią w ręku chce bronić Ukrainy.

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz