Home Kategorie News Ogromny sukces Ukraińców. Schwytali przyjaciela Putina.
4.24K

Ogromny sukces Ukraińców. Schwytali przyjaciela Putina.

Ogromny sukces Ukraińców. Schwytali przyjaciela Putina.

Na oficjalnym Telegramie Wołodymyra Zełenskiego pojawiła się informacja o schwytaniu Wiktora Medwedczuka. To rosyjski oligarcha i bliski przyjaciel Władimira Putina.

Wiktor Medwedczuk od lat stał na czele prorosyjskich sił nad Dnieprem. To jeden z najbogatszych Ukraińców. Przyjaźni się z Władimirem Putinem, który jest nawet ojcem chrzestnym jego córki. Mówi się, że to on finansował piątą kolumnę rosyjską na Ukrainie.

W maju 2021 Medwedczuk trafił do aresztu domowego. Podejrzewany jest o zdradę stanu i próbę kradzieży surowców na Krymie. Jak twierdzą służby Ukrainy, miał też sprzyjać działalności organizacji terrorystycznej. 24 lutego nagle zniknął.

Jak przekazywał Ołeksij Arestowycz, doradca ukraińskiego prezydenta, oligarcha zbiegł w nocy, gdy zaczęły się ataki. Prawdopodobne pomogli mu w tym przekupieni ochroniarze lub urzędnicy pracujący wcześniej dla administracji poprzedniego prezydenta. Od tamtej pory był intensywnie poszukiwany.

Teraz pojawiły się informacje o schwytaniu oligarchy. Na zdjęciach widać Medwedczuka ubranego w mundur z flagą Ukrainy. Szczegóły akcji nie są znane. Nie wiadomo, gdzie ukrywał się oligarcha.

– „Dzięki SBU przeprowadzono specjalną operację. Bardzo dobrze! Szczegóły później” – napisał prezydent.

– „Można być prorosyjskim politykiem i latami pracować dla państwa-agresora. Można się chować przed sprawiedliwością. Można nawet nosić ukraiński mundur wojskowy jako przebranie… Ale czy pomoże to uciec od kary? Nie ma mowy! Łańcuchy czekają. I na takich samych zdrajców Ukrainy, co ty. Agenci wywiadu Federacji Rosyjskiej, pamiętajcie – i tak was znajdziemy!” – czytamy na profilu SBU.

– „Dziękujemy wszystkim pracownikom SBU, w szczególności pracownikom kontrwywiadu i śledczym, którzy wykonując zadanie prezydenta Ukrainy pokazali profesjonalizm (…) Żaden zdrajca nie ucieknie od kary” – powiedział szef SBU Ivan Bakanov.

Potężny huk w Wielkopolsce. Mieszkańcy wpadli w panikę.

Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
99,99 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami w Studiu Figura Jagody Wiśniewskiej – Bydgoszcz (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz