Home Kategorie News Pilne! Finlandia przygotowuje się do wojny z Rosją.

Pilne! Finlandia przygotowuje się do wojny z Rosją.

Pilne! Finlandia przygotowuje się do wojny z Rosją.

– „Nigdy nie straciliśmy czujności po zakończeniu zimnej wojny” – stwierdził fiński dyrektor generalny w resorcie obrony. Widać Finowie mają racje.

W czwartek amerykański portal USA Today podał, że po raz pierwszy w historii Finlandii większość obywateli chce przystąpienia do NATO. Warto zauważyć, że obecnie jest to aż 60% obywateli. Przed wojną z Ukrainą było to zaledwie 20%. Innymi słowy rosyjska agresja nie przeszła bez echa.

Finlandia jest krajem z obowiązkową służbą wojskową. Wynika to z historycznych i geopolitycznych uwarunkowań. Jakich? Po pierwsze to oczywiście długa granicą z Rosją. Po drugie zaś historia między tym krajami zwłaszcza w przeciągu ostatnich stu lat.

– „Nigdy nie straciliśmy czujności po zakończeniu zimnej wojny, tak jak zrobiło to wiele krajów europejskich i w tym sensie jesteśmy dobrze przygotowani do obrony, jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości” – stwierdził Janne Kuusela, dyrektor generalny w fińskim ministerstwie obrony.

– „Najeżdżając na Ukrainę Rosja pokazała, że nigdy się nie zmieniła. Oni zawsze są Rosjanami i zawsze zachowują się tak samo. Więc teraz wszyscy Finowie wiedzą, że jest bardzo możliwe, że w pewnym momencie mogą również pojawić się i tutaj” – stwierdził dyrektor stowarzyszenia fińskich rezerwistów Minna Nenonen.

Aleksiej Byczkow miał zgwałcić niemowlę. Film trafił do sieci. „Oto rosyjskie wojsko”.

Źródło:

 

Pół roku nauki 2 języków obcych
Pół roku nauki 2 języków obcych
34,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs Online: 6 miesięcy nauki dwóch języków obcych za 34,99 zł w eSpeaks.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz