Home Kategorie Życie „Wykopują zwłoki i zakazują pochówków”. Rosjanie zacierają ślady zbrodni.

„Wykopują zwłoki i zakazują pochówków”. Rosjanie zacierają ślady zbrodni.

„Wykopują zwłoki i zakazują pochówków”. Rosjanie zacierają ślady zbrodni.

Rosyjscy żołnierze wykopują zwłoki i zakazują pochówków w Mariupolu. Ich celem jest zacieranie śladów zbrodni wojennych – informuje rada miasta.

Po wycofaniu się Rosjan z północnej i centralnej Ukrainy, Mariupol stał się głównym celem agresji nieprzyjacielskich wojsk. Armia Putina zbiera siły w Donbasie i w najbliższym czasie zamierza uderzyć z całą swoją siłą.

Wadym Bojczenko, mer Mariupola, kilka dni temu przekazał, że Rosjanie ściągnęli do miasta mobilne krematoria, w których palą zwłoki i zacierają tym samym ślady swoich zbrodni. Z najnowszych doniesień wynika, że rosyjscy żołnierze poszli o krok dalej, a ich działania noszą znamiona bezczeszczenia zwłok.

– „Według mieszkańców Mariupola, którzy nadal przebywają w mieście, wojska rosyjskie rozpoczęły proces ekshumacji zwłok zakopanych wcześniej na podwórkach budynków mieszkalnych. Ponadto okupanci zabronili grzebania zabitych przez nich osób. Na każdym podwórku umieszczają swojego strażnika, który nie pozwala mieszkańcom Mariupola pogrzebać w ziemi zmarłych krewnych lub znajomych” – podaje rada miejska Mariupola w Telegramie.

Rada podkreśla, że nie wiadomo, dlaczego zwłoki są wykopywane przez Rosjan i dokąd wysyłane są ciała. Informuje też, że ukraiński wywiad odnotował w Mariupolu 13 mobilnych krematoriów, więc „można przypuszczać, że siły okupacyjne starają się na wszelkie sposoby usunąć ślady swoich zbrodni wojennych w naszym mieście”.

Aleksiej Byczkow miał zgwałcić niemowlę. Film trafił do sieci. „Oto rosyjskie wojsko”.

fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy
Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy
19,99 zł
27,00 zł
Oferta zakończona!
Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz