Home Kategorie News „Miasto getto dla Ukraińców”. Rosjanie w Mariupolu zachowują się jak naziści.

„Miasto getto dla Ukraińców”. Rosjanie w Mariupolu zachowują się jak naziści.

„Miasto getto dla Ukraińców”. Rosjanie w Mariupolu zachowują się jak naziści.

Rosyjskie wojska zmieniają Mariupol w prawdziwe getto dla Ukraińców, niczym naziści we Lwowie i Polsce. Zachęcają cywilów do noszenia mylących oznaczeń i wprowadzają przepustki, które umożliwiają poruszanie się po mieście – przekazały władze.

Nie ma dnia bez doniesień o szokujących działaniach Rosjan na Ukrainie. W okupowanej części Mariupola dochodzi do tego, że Rosjanie żądają oznaczania Ukraińców, niczym Niemcy w trakcie drugiej wojny światowej Żydów.

– „Niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Okupanci zachęcają ich do zawiązywania (na ubraniach, przyp.) białej wstążki jako oznaczenia «swój». W rzeczywistości Rosjanie po raz kolejny wykorzystują ludność cywilną, próbując zmylić naszych snajperów i wojskowych. Dokładnie takimi oznaczeniami posługuje się rosyjska armia, dlatego nasze siły mogą uznać osoby ze wstążką za wroga. Zupełny cynizm” – napisał doradca mera miasta Petro Andriuszczenko w informacji na Telegramie.

Doradca przekazał też doniesienia o specjalnych przepustkach wprowadzonych przez agresora w Mariupolu. Mają one umożliwić cywilom poruszanie się po mieście.

– „Weryfikujemy te doniesienia, jednak wszystko to przypomina prawdziwą segregację i przekształcenie Mariupola w getto dla Ukraińców na wzór tych nazistowskich we Lwowie i Polsce. Ale to już nawet nie dziwi” – dodał Andriuszczenko.

W oblężonym przez Rosjan Mariupolu panuje katastrofa humanitarna. Według mera miasta mogło tam do tej pory zginąć ponad 20 tys. Cywilów. Pojawiają się doniesienia o paleniu zwłok zabitych mieszkańców w mobilnych krematoriach, aby ukryć ślady zbrodni. W zrujnowanym mieście może wciąż przebywać ok. 100 tys. ludzi.

Aleksiej Byczkow miał zgwałcić niemowlę. Film trafił do sieci. „Oto rosyjskie wojsko”.

Sesja floatingu w kabinie
Sesja floatingu w kabinie
74,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
Relaksujący floating w kabinie: godzinna sesja za 74,99 zł i więcej w gabinecie Floating Cieszyn (do -34%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz