Home Kategorie Życie Rosyjskie MSZ o „nieprzyjaznym kroku Warszawy”. „Spotka się z adekwatną odpowiedzią”.
4.71K

Rosyjskie MSZ o „nieprzyjaznym kroku Warszawy”. „Spotka się z adekwatną odpowiedzią”.

Rosyjskie MSZ o „nieprzyjaznym kroku Warszawy”. „Spotka się z adekwatną odpowiedzią”.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa stwierdziła, że przejęcie przez warszawski ratusz budynków po radzieckich dyplomatach jest „rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego”.

„Szpiegowo” w Warszawie zostało w poniedziałek przejęte po egzekucji komorniczej. Pomimo prawomocnych wyroków sądów Rosja nie chciała wydać budynków po radzieckich dyplomatach, którzy wyprowadzili się stamtąd po 1989 roku.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że ratusz po przejęciu budynków będzie chciał przekazać je dla uchodźców z Ukrainy.

– „Cieszę się, że w tak symboliczny sposób możemy pokazać, że Warszawa pomaga naszym ukraińskim przyjaciołom” – mówił w poniedziałek.

Przejęcie budynków nie spodobało się rosyjskiemu MSZ. Rzeczniczka resortu Maria Zacharowa stwierdziła, że polskie władze weszły na teren „nieruchomości dyplomatycznych”.

– „Działania strony polskiej są rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego: zarówno dwustronnej umowy międzyrządowej, jak i Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych” – powiedziała.

Zacharowa ostrzegła, że “każdy nieprzyjazny krok ze strony Warszawy będzie skutkował adekwatną, skuteczną odpowiedzią” ze strony Rosji. Zacharowa zaatakowała też polskiego Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua. Stwierdziła, że w Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, której pracami kieruje obecnie polski minister, panuje “toksyczna i rusofobiczna atmosfera”, podsycana przez funkcjonariuszy organizacji z przewodniczącym na czele.

Skandaliczna wypowiedź rosyjskiego siatkarza. Mówił o „operacji specjalnej”. „Polacy nas nienawidzą”.

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz