Home Kategorie Życie Rosjanie opłakują „Moskwę”. Składają kwiatki na cześć okrętu.

Rosjanie opłakują „Moskwę”. Składają kwiatki na cześć okrętu.

Rosjanie opłakują „Moskwę”. Składają kwiatki na cześć okrętu.

Dziesiątki ludzi zebrało się w piątek w krymskim mieście Sewastopol, aby opłakiwać zatopienie okrętu flagowego rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, symbolu odrodzenia Rosji.

Jedni obejmowali się, a drudzy złożyli kwiaty na pamiątkę krążownika rakietowego Moskwa pod pomnikiem fundacji rosyjskiej marynarki wojennej w 1696 r. w centrum Sewastopola, dowództwa Floty Czarnomorskiej.

Moskwa, która w 2014 roku zaanektowała Krym od Ukrainy, powiedziała, że ​​statek zatonął podczas holowania na wzburzonym morzu po pożarze spowodowanym wybuchem, a wybuch był dziełem Ukraińców. Jednak na ten moment, informacje o tym, że Ukraińcy zaatakowali „Moskwę” nie jest potwierdzona.

– „Nawet dla tych, którzy na niej nie byli, Moskwa była symbolem dla wszystkich, symbolem naszej potęgi, naszej nadziei, odrodzenia floty w latach 90.” po rozpadzie Związku Radzieckiego” – powiedzieli.

Tłum, w skład którego wchodziło wiele osób służących na statku, stał w pełnym szacunku milczeniu. Niektórzy nosili wstążkę św. Jerzego, symbol rosyjskiego wojska.

Pilne! Mieszkańcy Warszawy usłyszeli syreny i komunikat o wojnie!

Źródło: yahoo.com

 

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
71,20 zł
270,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz