Home Kategorie Poruszające Nie żyje 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych. „Nie ustąpił pierwszeństwa”.

Nie żyje 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych. „Nie ustąpił pierwszeństwa”.

Nie żyje 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych. „Nie ustąpił pierwszeństwa”.

12-letnia dziewczynka zginęła przechodząc przez przejście dla pieszych na wysokości miejscowości Żabno na Pomorzu. 31-letni kierowca osobówki został zatrzymany przez policję.

Do tragedii doszło w niedzielę wczesnym popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Żabno. Około 14:00 oficer dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku.

W rozmowie z PAP o szczegółach zdarzenia opowiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach mł. asp. Justyna Przytarska.

Jak wstępnie ustalono, kierujący audi jadący od strony Brus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, ustępując pierwszeństwa trójce nastolatków, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych. Kierowca jadący z kierunku Chojnic z niewiadomych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa pieszym i potrącił 12-letnią dziewczynkę.

– „Piesza pomimo ponad godzinnej akcji ratującej życie, w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć. Zgodnie z decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych, a mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz pod nadzorem prokuratora policjanci będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku” – przekazała rzeczniczka chojnickiej policji.

Chojnicka komenda powiatowa opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca zdarzenia. Na jednym z nich widać mężczyznę zakutego w kajdanki i odprowadzanego przez funkcjonariuszy do radiowozu.

31-letni sprawca został poddany badaniu na obecność alkoholu we krwi. Okazało się, że był trzeźwy. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku mężczyźnie grozi teraz od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Rakiety spadły na Lwów. Są ofiary i ranni, w tym dziecko.

Wybrane masaże dla 1-2 osób
Wybrane masaże dla 1-2 osób
55,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
30-minutowy masaż klasyczny lub relaksacyjny za 59,99 zł i więcej w JUGI - Kosmetologia & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz