Home Kategorie Zdrowie Polska wypowiedziałą kontrakt na szczepionki Pfizera.

Polska wypowiedziałą kontrakt na szczepionki Pfizera.

Polska wypowiedziałą kontrakt na szczepionki Pfizera.

Polska wypowiedziała kontrakt na szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer. Oznacza to, że nie będzie już nowych dostaw tego preparatu.

Ministerstwo Zdrowia wypowiedziało kontrakt na szczepionki przeciw Covid-19 firmy Pfizer, co jak sami zapewne państwo się domyślają jest spowodowane znacznie mniejszym zapotrzebowaniem na szczepionki na koronawirusa.

Polska chciała uelastycznienia kontraktów szczepionkowych z Pfizerem tak, aby pieniądze te przeznaczyć na opiekę nad uchodźcami z Ukrainy. Jednak Komisja Europejska byłą w tym temacie nieugięta. Stąd właśnie taka, a nie inna decyzja.

– „Chcieliśmy rozłożyć te dostawy na 10 lat i płacić wtedy, kiedy otrzymamy szczepionki. Niestety, spotkaliśmy się z kompletnym brakiem elastyczności po stronie producentów” – powiedział Adam Niedzielski.

– „Pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej. Poinformowaliśmy zarówno Komisję Europejską, jak i głównego producenta szczepionek, że odmawiamy przyjmowania szczepień w tej chwili, odmawiamy wykonywania płatności” – samego Niedzielskiego rozczarowała postawa zarówno komisji jak i producentów szczepionek.

Rosjanie się zbuntowali. Odmawiają dalszych walk na Ukrainie.

Źródło: RMF24.pl

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz