Home Kategorie News Białoruski generał zagroził Polsce. „Nastąpią zniszczenia, śmierć, eksplozje”.
9.09K

Białoruski generał zagroził Polsce. „Nastąpią zniszczenia, śmierć, eksplozje”.

Białoruski generał zagroził Polsce. „Nastąpią zniszczenia, śmierć, eksplozje”.

Białoruski generał Aleksandr Walfowicz zagroził Polsce i krajom bałtyckim „zniszczeniami, śmiercią i eksplozjami”, jeśli NATO rozpocznie „wojnę na Białorusi”.

Wojna na Ukrainie nasiliła przekaz rosyjskiej i białoruskiej propagandy, która ma za zadanie zastraszyć Polaków. Kilka dni temu rosyjski separatysta Marat Baszyrow groził Polsce „odwetem” w przypadku przyjęcia przez nasz kraj broni atomowej. Tym razem groźby popłynęły ze strony Białorusi.

Jak podaje telewizja Biełsat, generał Aleksandr Walfowicz powiedział, że wzrost liczebności wojsk i uzbrojenia w Polsce, na Litwie i Łotwie, a także wzmożona aktywność wojskowego lotnictwa niedaleko białoruskiej granicy może oznaczać, że „Zachód chce rozpocząć wojnę na Białorusi”.

– „Nie jest jasne, dlaczego przygotowują swoją infrastrukturę. Prawdopodobnie w celu rozpętania i przygotowania agresji” – powiedział i zagroził konsekwencjami.

– „Naród polski i litewski widzi, co dzieje się dziś na Ukrainie. Jakie to zniszczenia, jaka to tragedia, jak zwykli ludzie umierają” – dodał.

Generał wyraził też nadzieję, że Polska i kraje bałtyckie „nie będą chciały dalszej eskalacji” i nie dojdzie do „agresji wymierzonej przeciw Białorusi”.

– „Działania zbrojne będą toczyć się nie tylko na Białorusi. Nie, na ich terytorium również nastąpią zniszczenia, śmierć i eksplozje” – ostrzegł.

Rosjanie porwali dziecko znanego polityka. „Apeluję do całej ludzkości”.

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
47,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz