Home Kategorie News Wybuch metanu w kopalni Pniówek. Wzrosła liczba ofiar. Akcja ratownicza wstrzymana.
2.15K

Wybuch metanu w kopalni Pniówek. Wzrosła liczba ofiar. Akcja ratownicza wstrzymana.

Wybuch metanu w kopalni Pniówek. Wzrosła liczba ofiar. Akcja ratownicza wstrzymana.

Do czterech wzrósł bilans ofiar prawdopodobnych wybuchów metanu w kopalni Pniówek w Pawłowicach. Akcja ratunkowa została wstrzymana do czasu odbudowy niezbędnych zabezpieczeń.

W środę po północy w kopalni Pniówek w Pawłowicach na Śląsku prawdopodobnie doszło do zapalenia metanu. W rejonie ściany N-6 na poziomie 1000 metrów pod ziemią znajdowało się 42 pracowników. Część z nich trafiła do szpitali. Większość poszkodowanych uległa poparzeniu.

W czasie, gdy w rejonie prowadzonej akcji przebywały dwa zastępy ratowników, które poszukiwały trzech pracowników, doszło prawdopodobnie do kolejnego wybuchu. JSW informowała następnie o łącznie dziesięciu poszkodowanych lub poszukiwanych pracownikach i ratownikach. Wśród nich były dwie ofiary śmiertelne.

– „Do trzech ofiar wzrósł tragiczny bilans prawdopodobnego wybuchu metanu w kopalni Pniówek w Pawłowicach. Akcja ratownicza została chwilowo wstrzymana do czasu odbudowy zapory pyłowej, zabezpieczającej przed wybuchem metanu bazę ratowniczą” – poinformowała w środę po godz. 9. spółka.

Z kolei wicepremier Jacek Sasin poinformował po godz. 10, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do czterech i że trwają poszukiwania siedmiu innych.

Zgodnie z informacjami spółki w akcji bierze udział 13 zastępów ratowniczych. Rodziny poszkodowanych górników zostały objęte opieką psychologów.

Bohaterka z Mariupola nie żyje. W walkach o miasto straciła męża.

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
13,59 zł
25,00 zł
Oferta zakończona!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz