Home Kategorie News Rosjanie planują pseudoreferendum w Chersoniu. „Drukowane są już karty do głosowania”.
293

Rosjanie planują pseudoreferendum w Chersoniu. „Drukowane są już karty do głosowania”.

Rosjanie planują pseudoreferendum w Chersoniu. „Drukowane są już karty do głosowania”.

Ukraiński wywiad poinformował, że Rosja planuje zorganizować pseudoreferendum w okupowanym Chersoniu. Dodano, że drukowane są już karty do głosowania i plakaty agitujące za Kremlem.

Od niemal dwóch miesięcy Rosja kontynuuje inwazję na Ukrainę. Wojskom Putina udało się przejąć kontrolę tylko nad jednym dużym miastem – Chersoniem. Według ukraińskiego wywiadu wojskowego, Kreml planuje tam pseudoreferendum.

– „Na okupowanym terytorium obwodu chersońskiego drukowane są karty do głosowania, formularze, broszury, plakaty i broszury do głosowania w »referendum« w sprawie utworzenia kolejnej pseudorepubliki i uznania władzy okupacyjnej” – podano w komunikacie.

Wywiad powołuje się na mieszkańców, którzy są przekonani, że nie będzie prawdziwego głosowania, poza demonstracyjnymi lokalami wyborczymi zorganizowanymi jako obrazek dla rosyjskiej propagandy.

– „»Głosowanie« ma odbywać się za pomocą danych paszportowych, zebranych podczas przyjmowania tzw. pomocy humanitarnej. Aby otrzymać (od Rosjan – red.) racje żywnościowe, mieszkańcy musieli wypełnić ankiety z danymi osobowymi” – podaje wywiad.

W Snihuriwce (obwód mikołajowski) przygotowywane jest także pseudoreferendum w sprawie wyboru nowego burmistrza i administracyjnego przystąpienia do okupowanego Krymu.

– „Mieszkańcy są zachęcani do przychodzenia do lokalu wyborczego w wyznaczonym czasie” – podał HUR.

„Rosjanom nie udało posunąć się naprzód”. Nowy raport o sytuacji w Donbasie.

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz