Home Kategorie News Pilne! Rosja odrzuciła propozycję zawieszenia broni.

Pilne! Rosja odrzuciła propozycję zawieszenia broni.

Pilne! Rosja odrzuciła propozycję zawieszenia broni.

– „Rosja odrzuciła propozycję sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa wprowadzenia czterodniowej „Wielkanocnej przerwy humanitarnej” na Ukrainie” – poinformowano na twitterze.

– „Stanowisko moskiewskiego Fuhrera zostało przedstawione w Radzie Bezpieczeństwa. Przedstawiciel Rosji powiedział, że 'wezwania do pokoju i zawieszenia broni są w tych okolicznościach bardzo nieprawdziwe i nieszczere'” – napisał przedstawiciel ONZ.

Ukraiński dyplomata podkreślił, że według Moskwy rozejm to „chęć dania wytchnienia kijowskim nacjonalistom i radykałom, aby mogli się przegrupować” i pozwoliłoby na jak twierdzi Moskwa, nowe nieludzkie działania Ukrainy (ta, jasne).

– „Proszę dziś o czterodniową przerwę humanitarną w Wielki Tydzień, od czwartku do niedzieli, aby umożliwić otwarcie szeregu korytarzy humanitarnych na Ukrainie” – apelował przedstawiciel ONZ, który wyraźnie potępia działania Rosji.

– „Jesteśmy wdzięczni Sekretarzowi Generalnemu ONZ Antonio Gutteresowi za inicjatywę wprowadzenia czterodniowej wielkanocnej 'przerwy humanitarnej’ na Ukrainie. W pełni podzielamy pogląd, że jest ona konieczna dla bezpiecznej ewakuacji tysięcy cywilów, którzy chcą opuścić niebezpieczne strefy trwających i możliwych działań wojennych, zwłaszcza z atakowanego od dawna Mariupolu” – napisało Ukraińskie MSZ.

Ukraińska jasnowidzka przepowiedziała śmierć Putina. „Ktoś mu pomoże”.

Źródło: RMF24.pl

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
Oferta zakończona!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz