Home Kategorie Życie Pilne! Rząd podjął decyzję. Przedłużona pomoc (tzw. 40+) dla Polaków którzy goszczą ludzi z Ukrainy.

Pilne! Rząd podjął decyzję. Przedłużona pomoc (tzw. 40+) dla Polaków którzy goszczą ludzi z Ukrainy.

Pilne! Rząd podjął decyzję. Przedłużona pomoc (tzw. 40+) dla Polaków którzy goszczą ludzi z Ukrainy.

Pomoc dla Polaków goszczących uchodźców z Ukrainy, tzw. 40+, zostanie przedłużona. Wsparcie to zostanie wydłużone aż o 60 dni. Sprawę postawiono jasno, rząd zrobi wszystko żeby pomóc uchodźcom.

Zasady dofinansowania się nie zmieniają – czyli łącznie przez 120 dni od przyjęcia uchodźcy z Ukrainy pod swój dach, można na wniosek złożony w urzędzie gminy, otrzymywać wsparcie od rządu. Jak zapewne państwo pamiętają jest to 40 złotych na dzień na uchodźcę.

– „Dziś chcemy jasno stwierdzić, że te kolejne 60 dni to jest czas którego nie planujemy przedłużać, planujemy go przedłużać tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach” – przekazał podczas konferencji prasowej wiceminister spraw wewnętrznych i administracji i Paweł Szefernaker.

Rząd ma też już pierwsze szacunki. Z tego typu wsparcia – czyli tzw. 40+ może skorzystać ok. 600 tysięcy osób. Jak podaje rząd, ludzie z Ukrainy bardzo dobrze radzą sobie również z wyrobieniem numeru PESEL. Posiada go już bowiem blisko milion uchodźców.

Rosja płonie! Zagrożone jedno z największych miast w kraju [WIDEO]

Źródło: RMF24.pl

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
47,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz