Home Kategorie News PILNE! Wstrząs w kolejnej kopalni. Trwa akcja ratownicza.
1.88K

PILNE! Wstrząs w kolejnej kopalni. Trwa akcja ratownicza.

PILNE! Wstrząs w kolejnej kopalni. Trwa akcja ratownicza.

W kopalni Borynia-Zofiówka Ruch Zofiówka w sobotę nad ranem doszło do wstrząsu. Trwa akcja ratownicza. Bierze w niej udział 12 zastępów ratowników.

W kopalni Borynia-Zofiówka Ruch Zofiówka o godzinie 3:40 doszło do „wstrząsu wysokoenergetycznego połączonego z intensywnym wypływem metanu”. Utracono kontakt z 10 pracownikami.

– „W rejonie wypadku było 62 pracowników, 52 z nich wyszło o własnych siłach. (…) Trwa akcja ratownicza” – przekazała JSW. Bierze w niej udział 12 zastępów ratowników, a dwa są w drodze.

– „Prawdopodobnie przy tym wstrząsie lutniociąg (przewód doprowadzający powietrze – red. ) został w kilku miejscach zrzucony (z wieszaków w wyrobisku – red.), uszkodzony. Możliwe, że trzeba będzie przywrócić sukcesywnie wentylowanie” – stwierdził wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. technicznych i operacyjnych Edward Paździorko.

Porównując akcję w Zofiówce, do rozpoczętej w środę akcji ratowniczej po wybuchach metanu w pobliskiej kopalni Pniówek podkreślił, że w tym przypadku nie doszło do zapalenia ani wybuchu metanu.

– „Tu są inne warunki, tu nie są warunki pożarowe, a zatem, nawet przy wysokiej koncentracji metanu, będziemy tu inaczej podchodzić. Oczywiście będziemy je kontrolować, mierzyć, ale przede wszystkim będziemy chcieli uzyskać jak najszybciej kontakt z tymi ludźmi – przy zachowaniu bezpieczeństwa ratowników” – zaakcentował Paździorko.

– „Kolejne druzgoczące wiadomości ze Śląska; zawiązany sztab ratunkowy pracuje by bezpiecznie dotrzeć do pozostałych na dole ludzi, moje myśli i modlitwy skupione są wokół nich i ich bliskich” – napisał w sobotę premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do wypadku w kopalni Zofiówka.

Policjantka zniszczyła radiowóz. Za spowodowanie wypadku otrzymała…pouczenie.

eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
99,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent osoby niepełnosprawnej z MEN i dyplomem za 99 zł z Centrum Rozwoju Personalnego (zamiast 200 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz