Home Kategorie News PILNE! „Wojska Putina przygotowują się do zmasowanego uderzenia”.
2.85K

PILNE! „Wojska Putina przygotowują się do zmasowanego uderzenia”.

PILNE! „Wojska Putina przygotowują się do zmasowanego uderzenia”.

Rosjanie rozmieszczają siły w Donbasie, przygotowując się do zmasowanego uderzenia. Intensywne walki wskazują na to, że rosyjskie siły rozpoczną tam niedługo zmasowaną ofensywę.

Rzecznik ukraińskiego resortu obrony poinformował, że Rosja prowadzi szeroko zakrojone działania rozpoznawcze. Ma identyfikować dogodne miejsca głównych uderzeń. Ma o tym świadczyć zmasowany ogień artyleryjski połączony z wypadami wojsk o charakterze rozpoznania bojem. Największą aktywność Rosjan obserwuje się w rejonie Izium–Barwinkowe nieopodal Siewierodoniecka oraz na rubieży Zaporoże – granica obwodu donieckiego. Siły ukraińskie w Donbasie odparły osiem ataków wroga. Szczególnie intensywne walki trwają w okolicach Słowiańska i Rubiżnego.

Rosjanie wzmocnili zgrupowanie, wprowadzając z terytorium Rosji kolejne jednostki 41. Armii Ogólnowojskowej Centralnego Okręgu Wojskowego. W starciach koło Iziumu bierze udział 64. Samodzielna Brygada Strzelców Zmotoryzowanych, współodpowiedzialna za masakrę w Buczy. Do rejonu Nowobachmutiwki skierowano też ok. 200 najemników z tzw. grupy Wagnera.

W rejonie Zaporoża wojska rosyjskie zostały wzmocnione jednostkami 19. Dywizji Piechoty Zmechanizowanej 58. AO Południowego OW. W okolicach Chersonia najeźdźcy kontynuują działania, mające doprowadzić do wyjścia na granice administracyjne obwodu. W pobliżu miasta miał zostać zniszczony wysunięty punkt dowodzenia agresora, w którym przebywało ok. 50 wyższych rangą oficerów.

W rosyjskich obwodach kurskim i briańskim trwa przegrupowanie wojsk kierujących się na wschód Ukrainy. Strona ukraińska nie wyklucza, że w tym rejonie wróg może dokonać prowokacji umożliwiającej oskarżenie Ukraińców o ostrzeliwanie rosyjskiej ludności cywilnej.

W ostatnich dniach miały się zaaktywizować rosyjskie grupy dywersyjno-wywiadowcze. Podobno policja ukraińska codziennie zatrzymuje osoby podejrzewane o kolaborację z okupantem. Dywersanci mają być rekrutowani wśród tzw. grupy Wagnera, a ich cel to sprawdzanie możliwości dokonywania w kraju aktów dywersji i terroru.

Rosja może użyć broni nuklearnej? „Jeśli władze całkowicie stracą poczytalność”.

Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
31,00 zł
Oferta zakończona!
Fotoksiążka kwadratowa od 26,90 zł (20x20 lub 30x30) lub w formacie A3 (od 80 zł) i więcej z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz