Home Kategorie News Wstrząs w kopalni Zofiówka. Dramatyczne doniesienia.

Wstrząs w kopalni Zofiówka. Dramatyczne doniesienia.

Wstrząs w kopalni Zofiówka. Dramatyczne doniesienia.

Ratownicy wydobyli na powierzchnię pierwszego z czterech górników odnalezionych po wstrząsie w kopalni Zofiówka. Lekarz stwierdził zgon.

Kilkanaście godzin po wstrząsie w kopalni Zofiówka wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. technicznych i operacyjnych Edward Paździorko przekazał informację o dotarciu do czterech z dziesięciu poszkodowanych. Mężczyźni byli ok. 220 m od frontu przodka, jednak jak podaje JSW, nie dawali oznak życia.

– „Idziemy po naszych kolegów. Jesteśmy wszyscy jedną wielką górniczą rodziną i walczymy o życie naszych kolegów górników” – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor do spraw pracy w kopalni Zofiówka Marcin Gołębiowski.

– „Czterech poszkodowanych jest transportowanych. To potrwa trochę czasu, ponieważ ze względu na atmosferę tam panującą i bezpieczeństwo przede wszystkim ratowników, to chwilę trwa” – dodał.

Przed godziną pierwszą w nocy z soboty na niedzielę JSW przekazała, że ratownicy wytransportowali pierwszego z czterech odnalezionych górników. Mężczyzna nie żyje.

Górnicy nie dają oznak życia. Dramatyczne informacje po wstrząsie.

Źródło: PAP

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz