Home Kategorie News Cyklon Thalke nad Polską. Możliwe burze z gradem i krupą śnieżną.
4.57K

Cyklon Thalke nad Polską. Możliwe burze z gradem i krupą śnieżną.

Cyklon Thalke nad Polską. Możliwe burze z gradem i krupą śnieżną.

Cyklon Thalke zmieni pogodę nad naszym krajem. W najbliższym czasie możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu i burz z gradem. W kolejnych dniach możliwe są burze z opadami krupy śnieżnej, a w górach opady śniegu.

Portal fanipogody.pl informuje, że Polska znajduje się w zasięgu cyklonu Thalke. To układ niżowy wędrujący znad Europy Zachodniej w kierunku Środkowej i Wschodniej części kontynentu.

IMGW podaje, że w najbliższych godzinach przez kraj powoli będzie przemieszczać się strefa opadów.

– „Na południu do końca dnia będzie pochmurno i z opadami deszczu. Podobnie na północnym wschodzie i wschodzie. Na pozostałym obszarze, czyli częściowo w centrum, północnym zachodzie i zachodzie będzie jeszcze pogodnie i dużo słońca” – powiedział Michał Folwarski z IMGW.

Jak dodano, strefa opadów będzie powoli przesuwać się od Dolnego Śląska w kierunku Podlasia.

– „Najwięcej opadów spodziewamy się na terenie Dolnego i Górnego Śląska, gdzie na metr kwadratowy może spaść do 15 litrów wody. Na południu możliwe są także burze, w których czasie wiatr może osiągać do 60 km/h” – wskazał.

W nocy z niedzieli na poniedziałek strefa opadów będzie wędrowała z południa w kierunku centrum kraju. W pasie od Dolnego Śląska przez centrum do wschodniej granicy kraju prognozowane są opady do około 10 mm deszczu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 5 do 7 stopni Celsjusza. Chłodniej ma być tylko na Podhalu i Suwalszczyźnie, gdzie spodziewane są spadki temperatur do 2-3 stopni na plusie.

Na poniedziałek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują opady deszczu. Na południowym wschodzie możliwe są również burze z opadami krupy śnieżnej. Wysoko w górach znów spadnie śnieg.

Tragedia w kopalni Zofiówka. Nie żyje kolejny z odnalezionych górników.

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
Oferta zakończona!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz