Home Kategorie Poruszające „Putin chce zabić cały naród ukraiński. Pilnie potrzebujemy wsparcia”.

„Putin chce zabić cały naród ukraiński. Pilnie potrzebujemy wsparcia”.

„Putin chce zabić cały naród ukraiński. Pilnie potrzebujemy wsparcia”.

W rozmowie z CNN mer Melitopola Iwan Fiodorow powiedział, że Putin chce zabić cały naród ukraiński. – Ukraina pilnie potrzebuje wsparcia, aby wygrać wojnę – dodał.

Wojska agresora zajęły Melitopol w obwodzie zaporoskim w ciągu kilku dni od początku inwazji. 11 marca mer miasta Iwan Fiodorow został porwany przez rosyjskich żołnierzy. 5 dni później uwolniono go, wymieniając za 9 rosyjskich jeńców.

W rozmowie z CNN Fiodorow powiedział, że jego miasto znajduje się w „bardzo trudnej i niebezpiecznej sytuacji”, a mieszkańcy nie mogą otrzymać pomocy humanitarnej.

– „Celem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina jest zabicie całego narodu ukraińskiego, zaczynając od okupacji miast” – stwierdził.

Mer Melitopola ogłosił, że Ukraina pilnie potrzebuje wsparcia Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, aby wygrać wojnę.

– „Co ważne, potrzebujemy go dzisiaj, a nie jutro” – zaapelował.

Doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Tymofij Myłowanow w wywiadzie dla CNN ocenił, że Rosja stara się wyludnić wschód Ukrainy, a poprzez intensywne ataki wysyła sygnał „poddajcie się, albo zostaniecie zniszczeni”. Dodał, że Ukraina potrzebuje od USA artylerii dalekiego zasięgu, by walczyć z siłami rosyjskimi w Donbasie, gdzie „teren jest inny”, a zatem „taktyka Rosjan jest też inna”.

Mariupol zrównany z ziemią. Pułk Azow pokazał zdjęcia zniszczonego miasta.

Pakiety day spa dla 1-2 osób
Pakiety day spa dla 1-2 osób
79,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety day spa z masażem twarzy i więcej za 89,99 zł i inne opcje w JUGI – Kosmetologia & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz