Home Kategorie Poruszające Dziennikarka zalała się łzami po słowach Zełenskiego. Nagranie chwyta za serce.

Dziennikarka zalała się łzami po słowach Zełenskiego. Nagranie chwyta za serce.

Wołodymyr Zełenski w czasie sobotniego przemówienia doprowadził dziennikarkę do łez. Prezydent Ukrainy wywołał ogromne emocje, mówiąc o rodzicach, którzy przez wojnę stracili dzieci.

Z danych opublikowanych przez biuro prokuratora generalnego Ukrainy wynika, że przez rosyjską agresję śmierć poniosło 213 dzieci, a 389 zostało rannych. Nadal nie są to ostateczne liczby. Wciąż trwa ustalanie informacji o poszkodowanych. Jak podała prokuratura, najwięcej dzieci ucierpiało w trzech obwodach: kijowskim, donieckim i charkowskim.

Każdego dnia strona ukraińska podaje kolejne przerażające wiadomości. W sobotę w wyniku wrogiego ostrzału osiedla w Odessie zginęła matka z 3-miesięcznym niemowlęciem. Tego samego dnia zginęły też 2 dziewczynki, aktorki Donieckiego Obwodowego Teatru Dramatycznego, które zmarły po ostrzale Mariupola.

Wołodymyr Zełenski w sobotę dodał, że z różnych okupowanych części Ukrainy Rosjanie wywieźli ponad pół miliona ludzi. „Liczby, które posiadamy, są tragiczne” – podkreślił. Przemówienie Zełenskiego, które było niezwykle emocjonalne, wywarło duży wpływ na jednej z dziennikarek, która nie potrafiła powstrzymać łez, w momencie, gdy 44-latek opowiadał o rodzicach, którzy utracili swoje dzieci przez wojnę.

Jednocześnie prezydent Ukrainy wyjaśnił, że nie ma szacunków w sprawie tego, ile dzieci zostało wywiezionych przez Rosjan.

– „Dane sprzed tygodnia świadczyły o ok. 5 tys.” – zaznaczył.

„Putin chce zabić cały naród ukraiński. Pilnie potrzebujemy wsparcia”.

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
Oferta zakończona!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz