Home Kategorie News Nadchodzi koniec bitwy o Donbas. Doradca Zełenskiego podał możliwą datę.
6.13K

Nadchodzi koniec bitwy o Donbas. Doradca Zełenskiego podał możliwą datę.

Nadchodzi koniec bitwy o Donbas. Doradca Zełenskiego podał możliwą datę.

Bitwa o Donbas zakończy się w ciągu 2-3 tygodni od jej rozpoczęcia – stwierdził Ołeksij Arestowycz, doradca Wołodymyra Zełenskiego.

Wojna na Ukrainie trwa już 2 miesiące. Wojska rosyjskie wycofały się spod Kijowa i rozpoczęły tzw. drugą fazę wojny w obwodzie charkowskim i Donbasie.

Eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich oceniają, że Putin finalizuje rozśrodkowanie sił w Donbasie, przygotowując się do zmasowanego ataku. Intensywne walki wskazują na to, że armia rosyjska rozpocznie tam niedługo zmasowaną ofensywę. W Mariupolu Rosjanie kontynuują naloty i ostrzał zakładów Azowstal, gdzie schowali się obrońcy i cywile.

Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w rozmowie z portalem Meduza stwierdził, że bitwa o Donbas zakończy się w ciągu 2-3 tygodni.

– „A wraz z nią, całkiem możliwe, zakończy się aktywna faza wojny, bo rosyjskie wojska nie mają już czym atakować” – ocenił.

– „To, co zebrali teraz, to przedostanie rezerwy operacyjne. Jest jeszcze w okolicy Biełgorodu-Wałujek około 15 tys. wojska. Ale to nieszczęśnicy, którzy wyszli spod Kijowa, Sum i Czernihowa. Mają psychikę rozstrzelanych. Bardzo nie chcą walczyć” – dodał doradca Zełenskiego.

Również brytyjskie ministerstwo obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej przekazało, że „słabe morale Rosjan” ograniczają rosyjską skuteczność bojową.

– „Mimo że Rosja uzyskała pewne zdobycze terytorialne, opór ukraiński był silny na wszystkich osiach i spowodował znaczne straty dla sił rosyjskich” – czytamy.

PILNE! Rosja rozmieszcza Iskandery. Są 60 km od granicy.

Wydruk zdjęć w wybranym formacie
Wydruk zdjęć w wybranym formacie
15,84 zł
33,80 zł
Oferta zakończona!
Wydruk zdjęć w wybranym formacie od 7 zł w AB Foto – wiele lokalizacji (do -46%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz