Home Kategorie Poruszające Smutne słowa wicepremiera Ukrainy: My już nie prosimy, lecz domagamy się od ONZ wyegzekwowania rozejmu w Mariupolu.

Smutne słowa wicepremiera Ukrainy: My już nie prosimy, lecz domagamy się od ONZ wyegzekwowania rozejmu w Mariupolu.

Smutne słowa wicepremiera Ukrainy: My już nie prosimy, lecz domagamy się od ONZ wyegzekwowania rozejmu w Mariupolu.

Jeśli sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres chce rozmawiać w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, to powinien rozmawiać o korytarzu humanitarnym z Mariupola. Apeluje wicepremier Ukrainy.

– „My już nie prosimy, lecz domagamy się od ONZ wyegzekwowania rozejmu w Mariupolu, aby stało się możliwe otwarcie korytarza humanitarnego z tego miasta, w szczególności z zakładów Azowstal. W Azowstalu przebywa obecnie około 1000 kobiet i dzieci, a także ponad 500 rannych żołnierzy. Blisko 50 osób potrzebuje natychmiastowej, specjalistycznej pomocy medycznej” – stwierdził polityk.

– „Wszystkie inne kwestie nie mają teraz znaczenia. Najważniejsze, co może zrobić ONZ, a nie może nikt inny, to otworzyć korytarz humanitarny w Mariupolu” – stwierdziła wicepremier.

Wicepremier przekazała, że w wielkanocną niedzielę znów nie udało się ewakuować zarówno obrońców jak i ludności cywilnej z Mariupola. Rosja po raz kolejny nie przerwała ognia.

W mieście trwają ciągłe ostrzały i bombardowania. Sytuacja mieszkańców jest katastrofalna  i każdego dnia giną kolejni ludzie.

Prawdopodobnie około 1000 cywilów wciąż ukrywa się w rozległych podziemnych korytarzach i schronach na terenie zakładów Azowstal. Czyli ostatniego punktu w Mariupolu, którego jeszcze bronią Ukraińcy. Powinni oni jednak mieć możliwość ewakuacji. Miejmy nadzieje, że uda się to osiągnąć.

Rosyjskie miasto płonie! Słychać wybuchy. Zagrożony rosyjski rurociąg i cała Europa!

Źródło: gazetaprawna.pl

 

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
31,99 zł
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz