Home Kategorie Poruszające 6-latek wypił szklankę popularnego napoju i zmarł. Lekarze ostrzegają.

6-latek wypił szklankę popularnego napoju i zmarł. Lekarze ostrzegają.

6-latek wypił szklankę popularnego napoju i zmarł. Lekarze ostrzegają.

Francisco Cervantes (6 l.) był u babci z wizytą gdzie wypił na raz całą szklankę popularnego napoju energetycznego. Skutek? Chłopiec trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Do szeroko opisywanego przez media zdarzenia doszło 16 kwietnia 2022 roku w mieście Matamaros, które znajduje się w Meksyku. 6-latek wziął do picia to co znalazł, a był to niestety energetyk.

Chłopiec od razu poczuł się źle, a po przywiezieniu go do miejscowego szpitala stwierdzono u niego ostre zatrucie. W szpitalu doszło do ataku serca, którego chłopiec nie przeżył. Mimo śmierci mózgu, przez 6 dni aparatura utrzymywała go przy życiu.

Chociaż oprócz wypicia napoju przyczyną śmierci mogły być dodatkowe problemy zdrowotne, jednakże lekarze i tak ostrzegają, że dzieci nie powinny pić napojów z dużą zawartością cukru i kofeiny. Zwłaszcza, napojów energetycznych.

– „„Daily Mirror” przypomina też dane amerykańskiego urzędu nadzoru nad producentami żywności i leków (US Food and Drug Administration), który w badaniu z 2019 roku odnotował 24 zgony po wypiciu napojów energetycznych. Spożycie popularnych energetyków powiązano z takimi bezpośrednio zagrażającymi życiu problemami zdrowotnymi, jak zatrzymanie akcji serca, zawał serca i innymi groźnymi schorzeniami układu krwionośnego.” – Daily Mirror.

Jednakże tego typu ostrzeżenia nie dotyczą jedynie dzieci. Lekarze wskazują również na to, że dorośli także powinni uważać na picie tego typu napojów. Mogą one być bowiem wysoce szkodliwe. Zwłaszcza, jeżeli spożywamy je regularnie. Miejcie to na uwadze. A słodkie napoje gazowane nadal są uznawane za jeden z największych problemów żywieniowych XXI wieku.

Rosyjskie miasto płonie! Słychać wybuchy. Zagrożony rosyjski rurociąg i cała Europa!

Źródło: fakt.pl

 

 

eKurs: Specjalista ds. dietetyki
eKurs: Specjalista ds. dietetyki
99,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Specjalista ds. dietetyki i planowania żywienia z MEN za 99 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz