Home Kategorie Życie Oświadczenie USA. Znów otworzą swoją ambasadę w Kijowie.

Oświadczenie USA. Znów otworzą swoją ambasadę w Kijowie.

Oświadczenie USA. Znów otworzą swoją ambasadę w Kijowie.

W związku z wojną personel ambasady USA w Kijowa przeniesiono do Polski. Ale wkrótce dyplomaci rozpoczną stopniowy powrót na Ukrainę. To dobra informacja.

Na początek będą to jednodniowe wizyty we Lwowie, później w innych miastach, a w perspektywie planowany jest powrót personelu dyplomatycznego do ukraińskiej stolicy.

Stany Zjednoczone obiecały systematyczne przywracanie swojej obecności dyplomatycznej na Ukrainie w nowym sygnale zachodniego wsparcia. To ważne wydarzenie biorąc pod uwagę fakt, że wojna trwa już 2 miesiące.

Wiadomość o obietnicy dyplomatycznej pojawiła się po spotkaniu ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem i sekretarzem obrony Lloydem Austinem w Kijowie, gdy Zełenski wezwał świat do wysłania większej ilości broni i wsparcia, aby pomóc jego oblężonemu krajowi w walce z rosyjskimi najeźdźcami.

To pierwszy raz, kiedy najwyżsi urzędnicy amerykańscy udali się na Ukrainę, odkąd wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję 24 lutego. Stany Zjednoczone namawiają również inne kraje do otwarcia swoich ambasad w Kijowie.

Pilne! Rosja została zaatakowana. Nawet 70 zabitych.

Źródło: npr.org

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz