Home Kategorie News Kolejna prowokacja w Naddniestrzu. „Eksplozja mogłaby osiągnąć siłę 10 kiloton trotylu”.
3.56K

Kolejna prowokacja w Naddniestrzu. „Eksplozja mogłaby osiągnąć siłę 10 kiloton trotylu”.

Kolejna prowokacja w Naddniestrzu. „Eksplozja mogłaby osiągnąć siłę 10 kiloton trotylu”.

MSW Naddniestrza, separatystycznego regionu na wschodzie Mołdawii, oświadczyło, że w nocy z wtorku na środę odnotowano strzały niedaleko miejscowości Cobasna, gdzie znajduje się rosyjski skład amunicji.

Do incydentów na terenie Naddniestrza dochodzi od trzech dni. We wtorek poinformowano o zniszczeniu dwóch przekaźników radiowych i „ataku” na jednostkę wojskową. W poniedziałek doszło do kilku eksplozji niedaleko ministerstwa bezpieczeństwa w Tyraspolu.

Po tych wydarzeniach republika ogłosiła najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego. Ukraiński wywiad wojskowy poinformował, że jest to prowokacja rosyjskich służb specjalnych, która ma na celu wciągnięcie regionu w wojnę. Wołodymyr Zełenski zapowiedział we wtorek, że siły zbrojne są gotowe na ewentualny atak z Naddniestrza.

W miejscowości Cobasna, przy granicy z Ukrainą, mieści się posowiecki arsenał z około 20-21 tys. ton amunicji, która w ponad połowie jest przeterminowana. W ocenie ekspertów warszawskiego Ośrodka Studiów Wschodnich potencjalna eksplozja na terenie tego kontrolowanego przez rosyjską armię składu mogłaby osiągnąć siłę wybuchu 10 kiloton trotylu.

Pilne! Ostrzał regionu donieckiego. Rosjanie niszczą domy i szkoły.

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
143,20 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz