Home Kategorie News PILNE! Wykradziono „analizę” ataku Rosji na Polskę.
21.56K

PILNE! Wykradziono „analizę” ataku Rosji na Polskę.

PILNE! Wykradziono „analizę” ataku Rosji na Polskę.

Rosyjski wywiad ma być odpowiedzialny za wyciek „analizy” dotyczącej ewentualnego przebiegu ataku wojsk Rosji na Polskę. Materiały trafiły do sieci, a służby Rosji miały wykraść je ze skrzynki pocztowej gen. Waldemara Skrzypczaka.

Materiały będące elementem ubiegłorocznej gry strategicznej zorganizowanej przez fundację Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa, opublikowano na początku kwietnia na portalu Poufna Rozmowa.

Tym razem nie były to jednak skany maili wykradzionych ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka, ale opisy ewentualnych etapów ataku na Polskę z mapami ruchu rosyjskich wojsk i wnioskami dla naszej armii.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, to powiązani z rosyjskim służbami hakerzy wykradli „analizę”, włamując się na skrzynkę elektroniczną gen. Waldemara Skrzypczaka, byłego dowódcy wojsk lądowych.

Jak zauważa dziennik, gen. Skrzypczaka po odejściu z czynnej służby nie jest już chroniony przez polski kontrwywiad.

– „Widać, że Rosjanie buszują po naszych pocztach. My nie mamy dostępu do żadnych urzędowych, specjalnie chronionych i zabezpieczonych rządowych kont mailowych” – komentuje w rozmowie z „GW” gen. Skrzypczak.

Jak dodaje, wcześniej słyszał o włamania na konta mailowe emerytowanych generałów, ale jego polskie służby nie informowały, aby był ofiarą takiego rodzaju przestępstwa.

Mariusz Kordowski, prezes Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa, twierdzi, że opublikowane analizy nie były wcześniej nikomu udostępniane.

– „Nie ma tam żadnych państwowych ani wojskowych tajemnic. Żadna klauzula tajności nie jest na nią nałożona. Jednak te dokumenty nie były nigdzie publikowane” – mówi „GW” Kordowski.

Informuje też, że rozważa zawiadomienie prokuratury, bo konieczne jest potwierdzenie źródła „wycieku”. Przedstawiciel Centrum zaznacza, że założenia gry i materiały w niej wykorzystywane już się zdeaktualizowały.

Kolejna prowokacja w Naddniestrzu. „Eksplozja mogłaby osiągnąć siłę 10 kiloton trotylu”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
99,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent osoby niepełnosprawnej z MEN i dyplomem za 99 zł z Centrum Rozwoju Personalnego (zamiast 200 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz