Home Kategorie Życie „To atak na Polskę. Przyłożyli nam pistolet do głowy”.
19.03K

„To atak na Polskę. Przyłożyli nam pistolet do głowy”.

„To atak na Polskę. Przyłożyli nam pistolet do głowy”.

To bezpośredni atak na Polskę. Przyłożyli nam pistolet do głowy – tak premier Mateusz Morawiecki określił wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu do Polski.

Gazprom wstrzymał dostawy gazu do Polski. Oficjalnym powodem takiej decyzji jest nieuregulowanie płatności za gaz w rublach, jak chce tego Kreml. W środę przed południem z w tej sprawie wypowiedział się premier Morawiecki.

– „To bezpośredni atak na Polskę, który wczoraj pokazał, czym jest realne uderzenie w rosyjskich oligarchów. W zemście za to ze strony Kremla popłynęła groźba odcięcia gazu, która została zrealizowana, ale my do tego momentu przygotowywaliśmy się” – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że terminal skroplonego gazu w Świnoujściu działa i jest w stanie toczyć gaz w ilości powyżej 6 mld metrów sześciennych.

– „Rozbudowujemy go dalej i przez ten terminal będzie mogło płynąć 7-8 mld metrów sześciennych gazu” – zapowiedział premier.

Poinformował, że Baltic Pipe „będzie wybudowany w ciągu najbliższych 3 miesięcy”.

– „Jednocześnie budowaliśmy interkonektory (możliwość przesyłania gazu w dwóch kierunkach – red.). Czekamy na zakończenie budowy ze strony słowackiej – co nastąpi wkrótce. Umożliwi to przesył gazu pow. 5 mld metrów sześciennych. Mamy interkonektory z Niemcami, z Czechami, za kilka dni otwieramy intekonektor z Litwą” – ogłosił Morawiecki.

– „Nie tylko nie ugniemy się przed rosyjskim szantażem, ale chcę zapewnić, że to działanie Kremla nie wpłynie na gospodarstwa domowe, na sytuację Polski. Jednocześnie zapewnił, że taryfy cen gazu dla gospodarstw domowych, szpitali, szkół, instytucji użytku publicznego zostaną przesunięte do roku 2027 oraz „będą na niższym poziomie przez co najmniej kilka lat”” – dodał premier.

PILNE! Wykradziono „analizę” ataku Rosji na Polskę.

Źródło: PAP

Pakiety spa z 24-karatowym złotem
Pakiety spa z 24-karatowym złotem
119,20 zł
199,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety Relax day spa (od 149 zł) lub DeLUX day spa z 24-k złotem (od 229 zł) w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz