Home Kategorie News Akcja służb. W Polsce zatrzymano dwóch szpiegów.
1.41K

Akcja służb. W Polsce zatrzymano dwóch szpiegów.

Akcja służb. W Polsce zatrzymano dwóch szpiegów.

Służba Kontrwywiadu Wojskowego zidentyfikowała obywatela Rosji i obywatela Białorusi, którzy prowadzili działalność szpiegowską na terenie naszego kraju. Podejrzani zostali zatrzymani przez żandarmerię wojskową.

Stanisław Żaryn przekazał w środę, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego zidentyfikowała Rosjanina i Białorusina, którzy szpiegowali na terenie Polski.

– „Na podstawie materiałów SKW podejrzanych zatrzymała Żandarmeria Wojskowa. Obaj usłyszeli zarzuty, sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące” – przekazał Żaryn.

Jak dodał, do zatrzymań doszło w dniach 21 i 22 kwietnia tego roku. Mężczyźni są podejrzani o działalność szpiegowską na rzecz rosyjskich służb specjalnych. Obaj usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa z art. 130 ust. 1 kodeksu karnego.

– „Materiał zgromadzony przez SKW wskazuje, że Rosjanin oraz Białorusin, działając na rzecz rosyjskiego wywiadu przeciwko Polsce, prowadzili działania polegające na rozpoznaniu funkcjonowania Sił Zbrojnych RP, w tym obecności wojska w polsko-białoruskiej strefie nadgranicznej” – zaznaczył Żaryn w komunikacie.

PILNE! Wykradziono „analizę” ataku Rosji na Polskę.

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
25,60 zł
45,99 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dowodu osobistego, wizy lub pracy dyplomowej za 32 zł w AB Foto – 18 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz