Home Kategorie News Zełenski spotka się z Putinem? „Mamy nadzieję, że dojdzie do tego pomimo trudności”.
2.46K

Zełenski spotka się z Putinem? „Mamy nadzieję, że dojdzie do tego pomimo trudności”.

Zełenski spotka się z Putinem? „Mamy nadzieję, że dojdzie do tego pomimo trudności”.

Turcja stara się zorganizować spotkanie Wołodymyra Zełenskiego z Władimirem Putinem.

– „Mamy nadzieję, że mimo pewnych trudności obaj przywódcy będą mogli spotkać się w nadchodzących dniach” – powiedział szef tureckiego ministerstwa obrony Hulusi Akar, cytowany przez rosyjską agencję TASS.

Turcja liczy na to, że w ciągu najbliższych dni dojdzie do spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy. Hulusi Akar podkreślił, że Turcja z niepokojem śledzi wojnę na Ukrainie i prowadzi mediacje, aby jak najszybciej doprowadzić do rozejmu.

– „Ogólnie rzecz biorąc, dialog i powściągliwość są bardzo ważne. Musimy otworzyć drogę dyplomatyczną dzięki powściągliwości. Wierzymy, że w ten sposób można łatwiej znaleźć pokojowe rozwiązanie” – stwierdził szef tureckiego resortu obrony.

Ukraina podchodzi do pomysłu z dystansem.

– „Z pewnością Turcja, zdając sobie sprawę z niszczycielskich konsekwencji wojny rozpętanej przez Rosję dla regionu Morza Czarnego, stara się przyspieszyć rozwiązanie konfliktu. Jednak ani czas, ani kontekst spotkania prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem Rosji Władimirem Putinem nie zostały jeszcze ustalone” – zaznaczył doradca Zełenskiego Mychajło Podolak.

Portal Ukraińska Prawda donosi, że do takiego spotkania mogłoby dojść na szczycie G20 w Indonezji. Prezydent tego kraju Joko Vidodo zaproponował wzięcie udziału w tym wydarzeniu Wołodymyrowi Zełenskiemu. Ukraiński prezydent podziękował Vidodo na Twitterze za zaproszenie oraz wsparcie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Kolejna prowokacja w Naddniestrzu. „Eksplozja mogłaby osiągnąć siłę 10 kiloton trotylu”.

Pakiet zabiegów wyszczuplających
Pakiet zabiegów wyszczuplających
80,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiet zabiegów na wybranych urządzeniach modelujących sylwetkę od 100 zł w FitDanceFun Beauty w Bydgoszcz

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz