Home Kategorie Poruszające W podziemiach Azowstalu zmarła dziewczynka. Żołnierz pożegnał ją w poruszającym wpisie.

W podziemiach Azowstalu zmarła dziewczynka. Żołnierz pożegnał ją w poruszającym wpisie.

W wyniku rosyjskich nalotów na zakłady Azowstal w Mariupolu zginęła około 10-12 letnia dziewczynka. Pożegnał ją ukraiński żołnierz, któremu podarowała maskotkę.

Zakłady Azowstal są ostatnim punktem oporu ukraińskiej armii w Mariupolu. Broni się tam ponad 2 tys. żołnierzy. W podziemiach zakładu chronią się też cywile.

Sytuacja ludzi, którzy ukrywają się w zakładach jest bardzo ciężka. Według jednego z sanitariuszy jedzenia wystarczy na tydzień, a wody na 4 dni. Brakuje też opatrunków i leków. Rosjanie pomimo zapowiedzi wstrzymania ataków, cały czas ostrzeliwują zakład.

W środę agencja Unian przekazała tragiczną wiadomość o śmierci około 10-12 letniej dziewczynki. Jeden z żołnierzy opublikował o niej poruszający wpis.

– “Dzisiaj powiedziano mi, że zginęła podczas kolejnego rosyjskiego nalotu. Przepraszam, maleńka, że nie udało się na czas cię ewakuować i dać ci możliwość ponownego cieszenia się życiem” – napisał Iwan Bogdan na Facebooku.

Żołnierz dołączył do wpisu zdjęcie maskotki przedstawiającej gęś. Bogdan napisał, że dziewczynka podarowała mu ją pod koniec marca w schronie znajdującym się pod Azowstalem.

Ukraina zadała kolejny potężny cios Rosji. Poważne zniszczenia.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
11,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
14,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na makijaż permanentny oczu i więcej w Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz