Home Kategorie Poruszające Koszmar ukraińskiego jeńca. Tak Rosjanie torturowali go przez 12 dni.

Koszmar ukraińskiego jeńca. Tak Rosjanie torturowali go przez 12 dni.

Koszmar ukraińskiego jeńca. Tak Rosjanie torturowali go przez 12 dni.

Jak przekazała w czwartek agencja Ukrinform, rosyjscy żołnierze przez 12 dni brutalnie torturowali jednego z bojowników ukraińskiej obrony terytorialnej. Oprawcy m.in. obcięli mu palec, połamali żebra czy razili go prądem.

Przez 12 dni Rosjanie torturowali bojownika ukraińskiej obrony terytorialnej – przekazała agencja Ukrinform powołując się na komunikat sił obrony obwodu zaporoskiego.

– „W mieście Wasylówka rosyjscy przestępcy przez 12 dni trzymali w celi, torturowali i razili prądem bojownika obrony terytorialnej. Obcięli mu palec i złamali cztery żebra” – poinformowały siły obrony.

Jak dodano, Rosjanie przetrzymują w niewoli też 16-letniego syna szefa władz rejonu zaporoskiego Ołeha Buriaka.

– „Mój syn został porwany. Rosjanie go porwali. Ma dopiero 16 lat. Nie wiem, gdzie on teraz jest. Apeluję do europejskiej społeczności i do całej ludzkości – pomóżcie mi!” – pisał w mediach społecznościowych Buriak, który przyznał, że nie powiodły się próby odzyskania syna, które podejmował na własną rękę.

Oprócz tego okupanci wyszukują mężczyzn w wieku poborowym, a szczególnie weteranów obrony terytorialnej, byłych żołnierzy, policjantów i działaczy proukraińskich. Próbują też zmusić do współpracy dziennikarzy, wysyłając im listy z pogróżkami i biorąc jako jeńców.

Seria tajemniczych pożarów i wybuchów w Rosji. „Boska interwencja wobec grzeszników”.

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
Oferta zakończona!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz