Home Kategorie News Pieskow straszy po decyzji Niemiec. „To zagraża bezpieczeństwu Europy”.
5.61K

Pieskow straszy po decyzji Niemiec. „To zagraża bezpieczeństwu Europy”.

Pieskow straszy po decyzji Niemiec. „To zagraża bezpieczeństwu Europy”.

Niemcy w czwartek przed południem uchwalili wsparcie Ukrainy ciężką bronią. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że dostawy broni przez Zachód na Ukrainę zagrażają bezpieczeństwu Europy.

Pomysł dostarczenia Ukrainie ciężkiej broni w celu odparcia rosyjskiej inwazji poparło 586 posłów Bundestagu. 100 posłów było przeciw. 7 wstrzymało się od głosu.

Bundestag debatował w czwartek nad wnioskiem złożonym przez koalicję SPD, Zielonych i FDP oraz chadecką Unię CDU/CSU „Obrona pokoju i wolności w Europie – kompleksowe wsparcie dla Ukrainy”.

Zmiany we wniosku SPD, Zielonych i FDP skłoniły CDU i CSU do wycofania własnego, bardziej dalekosiężnego wniosku.

Posłowie wezwali rząd federalny do „kontynuowania i, o ile to możliwe, przyspieszenia dostaw potrzebnego sprzętu na Ukrainę, przy jednoczesnym rozszerzeniu dostaw o broń ciężką i złożone systemy (…)”. Nie można przy tym narażać na szwank zdolności obronnych Niemiec w ramach sojuszu.

– „Niemiecki rząd otrzymał również wyraźne poparcie dla wszystkich podjętych dotychczas kroków, w tym sankcji wobec Rosji, pomocy w śledztwach dotyczących zbrodni wojennych oraz przebudowy niemieckiej infrastruktury, tak aby nie była już zależna od rosyjskich dostaw energii” – informuje telewizja ARD.

Na decyzję Niemiec zareagowała Rosja. Dmitrij Pieskow stwierdził, że zagraża to bezpieczeństwu Europy.

– „Skłonność do pompowania broni, w tym ciężkiej do Ukrainy, to działania, które zagrażają bezpieczeństwu kontynentu i powodują destabilizację” – powiedział dziennikarzom Pieskow.

Podobnie mówiła Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ. Według niej dostawy broni mogą trafić w ręce terrorystów. Za przykład podała Syrię.

– „Zachód wysyłał masowe dostawy broni do tak zwanej umiarkowanej opozycji syryjskiej, ale (broń – red.) została sprzedana na czarnym rynku i trafiła w ręce terrorystów Państwa Islamskiego” – stwierdziła rzeczniczka rosyjskiego MSZ, cytowana przez The Moscow Times.

Putin grozi Zachodowi. „Podjęliśmy już decyzję. Armia nie będzie się zastanawiać”.

Źródło: PAP

Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA
Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA
179,99 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz