Home Kategorie News Rakiety spadły na Kijów podczas wizyty szefa ONZ [WIDEO]
1.34K

Rakiety spadły na Kijów podczas wizyty szefa ONZ [WIDEO]

Rakiety spadły na Kijów podczas wizyty szefa ONZ [WIDEO]

W czwartek wieczorem w Kijowie słychać było potężne eksplozje. Służby poinformowały, że jedna z dwóch rosyjskich rakiet, które spadły na miasto, trafiła w osiedle mieszkaniowe. Są poszkodowani.

Do najnowszych ataków rakietowych na Kijów i Odessę doszło w czwartek podczas oficjalnej wizyty sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa. Trzech rannych trafiło do szpitala. Jedna z dwóch rakiet trafiła w budynek mieszkalny.

– „Rakieta trafiła w niższe piętra budynku mieszkalnego. Ratownicy i medycy pracują na miejscu. Sprawdzają także budynki obok, wyprowadzają ludzi” – napisał mer Kijowa Witalij Kliczko.

– „Przedwczoraj Guterres siedział przy długim stole na Kremlu, a dzisiaj o kilometr od niego grzmią eksplozje. Pocztówka z Moskwy? Przypomnijcie, dlaczego Rosja wciąż zasiada w Radzie Bezpieczeństwa ONZ?” – napisał na Twitterze doradca szefa gabinetu prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

W czwartek wieczorem media poinformowały o dwóch silnych wybuchach w Kijowie. Mer stolicy Witalij Kliczko powiadomił później, że rakiety uderzyły w dzielnicy szewczenkowskiej. W sieci pojawiły się nagrania zarejestrowane przez świadków zdarzenia.

Rosjanie zaatakowali też Odessę. Media informują o wybuchach w mieście. Szef władz obwodowych Maksym Marczenko przekazał, że nad miastem zostały zestrzelone trzy rosyjskie rakiety.

Wielotonowe bomby spadły na szpital w Mariupolu. Opublikowano wstrząsające nagranie.

Off-road: szkolenie z nagraniem HD
Off-road: szkolenie z nagraniem HD
89,99 zł
Oferta zakończona!
45-minutowe szkolenie z jazdy off-road z nagraniem HD i bonem wartościowym za 89,99 zł i więcej opcji w Abstractive

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz