Home Kategorie Życie „Konflikt na Ukrainie może przerodzić się w III wojnę światową”. Ostrzeżenie szefa ONZ.
4.39K

„Konflikt na Ukrainie może przerodzić się w III wojnę światową”. Ostrzeżenie szefa ONZ.

„Konflikt na Ukrainie może przerodzić się w III wojnę światową”. Ostrzeżenie szefa ONZ.

– Wierzę, że konflikt w Ukrainie nie przerodzi się w trzecią wojnę światową. Teoretycznie istnieje taka możliwość – powiedział w Kijowie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Rosjanie ostrzelali stolicę Ukrainy, gdy przebywał tam sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Ukraińskie władze potępiły atak, nazywając go zamachem na szefa ONZ i światowe bezpieczeństwo.

Szef dyplomacji UE Josep Borrell stwierdził, że jest to rażące lekceważenie prawa międzynarodowego. Do sprawy odniósł się także sam Guterres.

– „Wierzę, że konflikt w Ukrainie nie przerodzi się w trzecią wojnę światową. Teoretycznie istnieje taka możliwość, ale ufam, że w praktyce do tego nie dojdzie” – powiedział sekretarz generalny ONZ.

Guterres jest już bezpieczny, ale przyznał, że był w szoku, gdy rakiety spadły na miasto.

– „Ten atak był zemstą za stanowisko przedstawione przez Guterresa we wtorek w Moskwie (w rozmowie z prezydentem Władimirem Putinem – red). Sekretarz generalny jasno ocenił, że Rosja prowadzi na Ukrainie wojnę, a nie żadną “operację specjalną”, potępił rosyjskie zbrodnie na ludności cywilnej i wezwał do ewakuacji mieszkańców oblężonego Mariupola” – stwierdził doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz.

Według prezydenckiego doradcy konflikt na Ukrainie może „rozlać się poza granice tego kraju”.

– „Cień wojny padł już na Mołdawię, Białoruś i niektóre regiony Rosji. Wojna rozleje się – nie skończy się ani w granicach Ukrainy, ani w ramach tzw. “operacji specjalnej”” – przewidywał Arestowycz.

Przekazał też informacje o tym, że amerykańska eskadra Stryker stacjonująca w Rumunii, przemieściła się w stronę granicy z Mołdawią, a lotnisko w separatystycznej, wspieranej przez Moskwę „republice” Naddniestrza jest przygotowywane na przyjęcie rosyjskich samolotów.

W czwartek wieczorem w Kijowie zagrzmiały dwa głośne wybuchy, a Kliczko poinformował, że dwie rakiety trafiły w dzielnicę szewczenkowską w centrum stolicy. Rannych zostało 10 osób.

Rakiety spadły na Kijów podczas wizyty szefa ONZ [WIDEO]

Źródło: PAP

eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
69,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent(ka) – pomoc nauczyciela przedszkola za 69 zł z Kursyzdalne.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz