Home Kategorie Życie „Wszystko pachnie zwłokami”. Rodzice w Rosji oburzeni.

„Wszystko pachnie zwłokami”. Rodzice w Rosji oburzeni.

„Wszystko pachnie zwłokami”. Rodzice w Rosji oburzeni.

W kompleksie sportowym Ułan Ude na wschodzie Syberii żegnani są rosyjscy żołnierze polegli na Ukrainie. Składuje się tam trumny, mimo iż za ścianą odbywają się zajęcia dla dzieci.

Ułan Ude to stolica Buriacji – autonomicznej republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. Jak twierdzi gazeta „Lud Bajkału”, z tego regionu pochodzi najwięcej żołnierzy, którzy polegli w wojnie na Ukrainie. Jest ich co najmniej 102.

Jak ustaliła tayga.info, od marca pogrzeby poległych odbywają się w kompleksie sportowym Lukodrom, który powstał w zeszłym roku. W budynku prowadzone są m.in. zajęcia z łucznictwa. Istnieje też sekcja dziecięca.

W kompleksie Lukodrom regularnie odbywają się pożegnania zmarłych. Są tam również składowane trumny. Uroczystości pogrzebowe odbywają się równoległe z zajęciami sportowymi dla dzieci.

– „Dzieci trenują za ścianą. Drzwi do sali treningowej znajdują się kilka metrów od tych, przez które wynoszą trumny” – relacjonuje Tayga.info.

Matki dzieci trenujących tam są oburzone faktem, że miejsce, gdzie przebywają ich pociechy zmieniło się w „dom pogrzebowy”. Oprócz tego denerwuje je, że ze względu na obecność licznych zwłok w kompleksie stale unosi się charakterystyczny zapach.

– „Rodzicom nie podoba się, że kompleks sportowy zmienił się w dom pogrzebowy. Ostatnio tam, gdzie trenują dzieci, zaczął unosić się zgniły zapach. Wszystko tutaj pachnie zwłokami” – oburzała się matka Tatiany, jednej z uczennic trenujących w Lukodrom.

Alina Kabajewa ma ogłosić zwycięstwo Władimira Putina w wojnie z Ukrainą. Ujawniono datę.

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz