Home Kategorie News PILNE! Pierwszy kraj w Europie wstrzymuje szczepienia na COVID-19.

PILNE! Pierwszy kraj w Europie wstrzymuje szczepienia na COVID-19.

PILNE! Pierwszy kraj w Europie wstrzymuje szczepienia na COVID-19.

Dania po raz kolejny wyszła przed szereg. Kraj, który jako pierwszy zrezygnował ze wszystkich obostrzeń pandemicznych, został teraz też pierwszym krajem, w którym szczepienia na COVID-19 zostały oficjalnie wstrzymane.

Od 15 maja 2022 roku duński departament ds. zdrowia nie będzie wystawiać skierowań na szczepienia przeciwko COVID-19. Jak wskazano, sytuacja epidemiologiczna jest na tyle dobra, że program szczepień zostaje wstrzymany.

Duńczycy powołują się na satysfakcjonujące statystyki szczepień, z których wynika, że ok. 81% z 5,8 mln mieszkańców Danii przyjęło 2 dawki szczepionki, a 61,6% również dawkę przypominającą. Jest to jeden z najlepszych wyników na Starym Kontynencie. Lepsze wskaźniki ma tylko Portugalia, gdzie po pełnym cyklu szczepień jest 85% populacji, a dawkę przypominającą przyjęło 61,8% mieszkańców.

Drugim czynnikiem, który skłonił Danię do zawieszenia programu szczepień, jest malejąca liczba zakażeń. Trend spadkowy obserwuje się już od początku marca. Na początku tego miesiąca odnotowano ponad 33 tys. zakażeń, ale już kolejne dni to poziom kilkunastu i kilku tysięcy nowych zachorowań. W ostatnich dniach odnotowuje się ok. 1000 infekcji dziennie.

Duńczycy nie wykluczają, że program szczepień powróci jesienią, gdy spodziewane jest nadejście kolejnej fali zakażeń koronawirusem.

– „Planujemy wznowienie programu szczepień jesienią. Będzie to poprzedzone dokładną i profesjonalną oceną tego, kogo, kiedy oraz jakimi szczepionkami szczepić” – powiedziała Bolette Søborg, główna epidemiolożka Danii.

Płonie centrum medyczne w Moskwie. Kolejny wielki pożar w Rosji.

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz