Home Kategorie News Skandal! Czterech europejskich nabywców zapłaciło rublami za rosyjski gaz.
7.84K

Skandal! Czterech europejskich nabywców zapłaciło rublami za rosyjski gaz.

Skandal! Czterech europejskich nabywców zapłaciło rublami za rosyjski gaz.

Czterech europejskich nabywców już zapłaciło rublami za dostawy gazu z Rosji. Według źródeł Bloomberga, kolejne 10 firm z Europy otworzyło już w Gazprombanku specjalne konta niezbędne do realizacji transakcji.

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, kraje Zachodu nałożyły na Rosję wiele sankcji, wymierzonych m.in. w sektor finansowy. W odpowiedzi Putin podpisał dekret, który stwierdza, że kraje uznawane za „nieprzyjazne” mają płacić za gaz rublami.

Taką metodę płatności odrzuciły Polska i Bułgaria. W związku z tym Gazprom „zakręcił kurek” z paliwem dla tych dwóch państw.

Nie wszystkie europejskie kraje postanowiły jednak wzbraniać się przed systemem narzuconym przez Putina. Jak informuje Bloomberg, czterech europejskich nabywców już zapłaciło rublami za dostawy gazu. Kolejne 10 firm z Europy otworzyło specjalne konta w Gazprombanku, aby zapłacić za surowiec.

Nie wiadomo, o jakie firmy chodzi i z jakich krajów pochodzą. Rosja dostarcza gaz do 23 krajów europejskich. W Unii jedynie Węgry oficjalnie zgodziły się rozliczać w rublach.

Na płatności w rublach zgodziły się także Turcja, Armenia i Nigeria, jednak te państwa nie znajdują się na listach „krajów nieprzyjaznych”.

Szokująca mapa w rosyjskiej telewizji. „Atak zajmie 200 sekund, nikt nie przetrwa”.

Źródło: Bloomberg

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz