Home Kategorie News UWAGA! ZUS rusza z wysyłką listów. W jednej kopercie dwie decyzje.
5.91K

UWAGA! ZUS rusza z wysyłką listów. W jednej kopercie dwie decyzje.

UWAGA! ZUS rusza z wysyłką listów. W jednej kopercie dwie decyzje.

ZUS rozpoczął wysyłkę listów. Akcja zakończy się w drugiej połowie maja. Co urząd przekaże seniorom? Decyzję o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji, a także o przyznaniu tzw. „trzynastki”.

W ciągu najbliższych tygodni emeryci i renciści w skrzynkach pocztowych znajdą informację, o jaką kwotę ZUS zwiększył im od marca emeryturę lub rentę. Seniorzy dowiedzą się też, że Zakład przyznał im i wypłacił w kwietniu dodatkowe świadczenie, czyli tzw. „trzynastkę”.

– „Podobnie jak w ubiegłym roku, obie ważne dla naszych świadczeniobiorców informacje znalazły się w jednym liście. To zmniejsza koszty wysyłki, która ma się zakończyć w maju” – powiedział rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

W marcu 2022 roku zwaloryzowano wszystkie świadczenia długoterminowe 8,5 mln osób pobierających je z ZUS. Mowa m.in. o emeryturach, rentach, rentach socjalnych, zasiłkach i świadczeniach przedemerytalnych.

Kwota minimalnej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty socjalnej wzrosła od 1 marca do kwoty 1338,44 zł, czyli o prawie 90 zł. Kwota minimalnej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrosła do 1003,83 zł. Świadczenie przedemerytalne wzrosło do 1350,70 zł. Dodatek pielęgnacyjny wzrósł do 256,44 zł.

Dodatkowym wsparciem dla seniorów w czasach wysokiej inflacji jest tzw. trzynasta emerytura. W tym roku wnosi ona 1338,44 zł brutto. Ze świadczenia została pobrana składka zdrowotna w wysokości 120,46 zł. W takiej sytuacji trzynastka netto wyniosła 1217,98 zł.

PILNE! Pierwszy kraj w Europie wstrzymuje szczepienia na COVID-19.

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz